Son Dakika
23 Temmuz 2018 Pazartesi

“Ne yapıyorlar ne yaptırıyorlar”

28 Mayıs 2015 Perşembe, 09:58

Kömür Belediye Başkanının Yol İsyanı;

“Ne yapıyorlar ne yaptırıyorlar”

 

Kömür Belediye Başkanı Hüseyin Yuka, tüm başvuru ve girişimlerine rağmen özel idarenin sorumluluk alanında bulunan yollarının yapılmadığı gibi kendilerinin yapmasına da izin verilmediğini belirtti.

AK Partili belediyenin neredeyse bahçe yollarının bile kilitli taşlarla döşendiğini belirten Yuka, “Her gün hasta, öğrenci, işçi ve yüzlerce kişinin kullandığı yol değil, kendi bahçelerinin yoları önemli onlar için” dedi.

Belediye Başkanı Hüseyin Yuka, tüm başvuru ve girişimlerine rağmen özel idarenin sorumluluk alanında bulunan ve beldeyi Adıyaman’a bağlayan tek güzergâh konumundaki yollarının yapılmadığını ve beldeye ulaşımın durma noktasına geldiğini belirtti. Bölgedeki tüm AK Partili belediyelere ait yolların parke taşıyla döşendiğini belirten Yuka, “Biz DBP’li olduğumuz için cezalandırılıyoruz” dedi.

Bölgede bulunan mermer ocakları nedeniyle yolda devasa çukurlar meydana geldiğini, geliş ve gidişlerin neredeyse imkânsızlaştığını kaydeden Yuka, “Beldeyi kente bağlayan tek yol olması nedeniyle Kömür Beldesi için çok önemli bir yol. Adıyaman Belediyesi ve Özel İdare defalarca yaptığımız başvuru ve girişimlere rağmen bu yolu ısrarla yapmaktan kaçınıyor. Üstelik onların sorumluluk alanında olduğu için bizim de yapmamıza izin vermiyorlar. Her gün hasta, öğrenci, işçi ve yüzlerce kişinin kullandığı yol değil, kendi bahçelerinin yoları önemli onlar için” dedi.

Merkeze bağlı 3 beldenin birinin bağımsız, birinin AK Parti ve kendilerinin de DBP’li olduğunu söyleyen Yuka, bağımsız belde belediyesinin de AK Partiye yakın durduğu için, AK Parti belde belediyesi gibi hizmet gördüğünü, bu beldelerde neredeyse bahçe yollarının bile kilitli parke taşlarıyla döşendiğini belirtti.

Yuka, “Bizim dışımızdaki 2 beldenin hiç bir sorunu yok. Adıyaman Belediyesi ve Özel idare onlar için harıl harıl çalışıyor. Ama duble yollarıyla övünen AKP, bizim insanlarımıza köstebek yuvasını andıran bu yolu reva görüyor. Bizim de yapmamıza izin vermiyor ” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz