Ne su var, ne ses var

18 Ağustos 2016 Perşembe, 08:54

Uyandırın bizi, uykuda mıyız, yoksa halen uyuyor muyuz?

Ne su var, ne ses var

 

Adıyaman susuzluktan kırılıyor, 40 yıllık, 50 yıllık, 200 yıllık su sorununu çözdük diyenlere karşın, Adıyamanlılar bir damla suya hasret yaşıyor, geceler boyu “su nöbeti” tutarak, bir damla su almak için uğraşıyor ama ne su var, ne ses var, ne yetkili birisinden bir tek açıklama…

Adıyaman, uzun süredir susuzlukla mücadele ediyor. Çok değil, bundan beş yıl önce görkemli açılışlarla, dev reklamlarla, süslü ve kocaman laflarla Adıyaman’ın 200 yıllık su sorununu çözdüklerini söyleyenlere karşın, bugün o söze bir açıklama getiren de yok, milletin susuzluğuna çare olan da.

Adıyaman Belediyesi adeta sessizliğe gömülmüş.

Ne-Su-Var-Ne-Ses-Var!-(1)Vatandaş su diyor, bulabildiği her ortamda susuzluğun sebebini soruyor, sosyal medyada “su” diye inleyenlerin sayısı gittikçe artıyor ama hiç kimseden bir tek ses, bir tek açıklama yok.

 

Susmak, susuzluk gidermiyor

Adıyaman Belediyesi, susuzluğa bir çare üretmekten çok, her şeyi olduğu gibi halka anlatmakla mükelleftir. 5 yılda ne oldu da, 200 yıllık su sorunu, sorun olmaya başladı.

Kaynaklar mı tükendi, protokol mü ihlal edildi, suyu vermeyen mi var, el koyan mı var yoksa zaten ortada bir su yoktu da, seçim üzeri bir şov mu vardı?

 

O borular neydi öyle?

5 yıl önce şehrin her tarafına boru konularak, Adıyaman’ın su sorununu, bu boruların içinden geçecek suyla çözüleceği söyleniyordu. O borular döşenmedi mi, o tüneller açılmadı mı, o yollar kazılmadı mı, o ihaleler verilmedi mi?

Bir yetkili yok mu, bizi uyandıracak, uykuda mıydık, yoksa halen uyuyor muyuz?

Güne Bakış Haber Merkezi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz