AdıyamanManşet

Narince Gerger Yolu İhale Ediliyor

Aydın’dan Gerger’e Büyük Müjde

Gergerlilerin uzun zamandır beklediği Narince Gerger Yolu için müjde AK Parti Adıyaman Milletvekili ve AK Parti Genel Merkezi Disiplin Kurulu Başkanı Av.Ahmet Aydın’dan Geldi. Yaklaşık 200 milyon liraya mal olacak Narince Gerger yolu ihale ediliyor.

AK Parti Adıyaman Milletvekili ve AK Parti Genel Merkezi Disiplin Kurulu Başkanı Av.Ahmet Aydın, Narince Gerger yolunun yapılacağın müjdesini verdi.

Aydın, 26 Kasımda Narince Gerger yolunun ihale edileceğini belirtti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının yatırım programında yer alan 1986E04-128-68471 DPT Numaralı Narince-Gerger projesi 26 Kasım’da ihaleye çıkıyor.

Sathi kaplama standardında hizmet veren mevcut yol, 37 kilometre uzunluğunda. Yeni projeyle Narince Gerger arası 33,8 kilometreye düşecek. 2,7 kilometre olan Gerger çevre yolu projesi ve bağlantısı dahil yeni projenin toplam uzunluğu 37 kilometre olarak projelendirildi. Projesi onaylanan yolun ihalesi 26 Kasım 2020 tarihinde yapılacak.”

Aydın, “Narince Gerger yolu nedeniyle sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu’na,  Milletvekili arkadaşlarımıza, Karayolları Genel Müdürü ve Bölge Müdürlüğümüze, teşkilatlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı