Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

Mültecilere şifa dağıtılıyor

01 Ağustos 2017 Salı, 08:55

Öz’den Sahra Hastanesine Ziyaret

Mültecilere şifa dağıtılıyor

 

Adıyaman İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uzm.Dr.Erdoğan ÖZ ilimizde bulunan  12 bin Suriyeli misafirin bulunduğu Çadır kentteki Sahra Hastanesini  ziyaret etti.

Genel Sekreter Erdoğan Öz’e, sahra hastanesi ziyaretine Tıbbi Hizmetler Başkanı Uzm.Dr. Cengiz Yorulmaz, Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi  Yöneticisi Yrd.Doç.Dr.Fatih Doğan ve Başhekim Yardımcısı  Dr. İbrahim Tunç eşlik etti.

Öz, Sahra Hastanesi ziyaretinde Suriyeli misafirlere verilen sağlık hizmetini yerinde görüp değerlendirmelerde bulundu. Hastane çalışanlarından burada verilen sağlık hizmeti ile ilgili bilgi aldı. Öz, Sahra Hastanesine tedavi için başvuran Suriyeli aile ve çocuklarla tercüman eşliğinde sohbet etti. Suriyeli hastalar kendi ülkelerinde bu kadar kaliteli sağlık hizmeti alamadıklarını,  yüksek ücretler ödeyerek muayene olabildiklerini belirtti.

Öz, Devletin Suriyeli mültecilere, özellikle sağlık hizmetlerine erişim konusunda ciddi olanaklar sağladığını belirtti. Türkiye’nin bugün itibariyle dünyada en fazla mülteciye ev sahipliği yaptığını ve bu ev sahipliğinde ülke olarak hiçbir fedakârlıktan kaçınılmadığını belirtti.

Konuyla ilgili bilgi veren Öz, “İlimizde Suriyeli misafirler için kurulan çadır kentteki sahra hastanesi, 2015 yılında hastane inşaatının tamamlanmasıyla şimdiki binaya taşındı. 2016 yılında Hastanede toplam 36 bin 321 kişiye ikinci basamak sağlık hizmeti verildi. Sahra Hastanemizde 24 saat boyunca görev yapan Acil Birimimizde 1 pratisyen hekim, 1Ebe/Hemşire/Sağlık Memuru, 1 Röntgen Teknisyeni, 1 laboratuar teknisyeni ile günde ortalama 100 hastaya sağlık hizmeti sunulmaktadır. Hafta içi 08:00-16:00 saatleri arasında Dâhiliye Polikliniğinde günde ortalama 120 hastaya muayene, tetkik tedavi hizmeti ve haftanın üç günü 08:00-16:00 saatleri arasında bir Diş Hekimi, bir Diş Teknisyeni ile Ağız ve Diş sağlığı hizmeti verilmektedir.” dedi.

Öz, “Hizmet kalitesinin arttırılmasına yönelik her adımımızda bir an olsun desteklerini esirgemeyen başta Sayın Valimiz Nurullah Naci Kalkancı’ ya TBMM Başkan vekilimiz Ahmet Aydın ve diğer milletvekillerimize şükranlarımızı iletiyorum. Sahada 24 saat aralıksız olarak fedakârca hizmet veren tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz