Adıyaman

Muhtarlardan Öğrencilere Giyim ve Kırtasiye Yardımı

Muhtarlardan Öğrencilere Giyim ve Kırtasiye Yardımı

 

Ankara Çankaya Belediyesinin ve Türkiye Muhtarlar Konfederasyonunun desteklediği Proje kapsamında Adıyaman’a getirilen kırtasiye ve giyim malzemeleri ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtıldı.

Proje kapsamında Adıyaman Ahmet Hoca Köyünde 50 öğrenci, Merkez Hürriyet İlk Öğretim Okulunda tespit edilen 200 ihtiyaç sahibi öğrenci olmak üzere 250 öğrenciye Giyim ve Kırtasiye yarımında bulunuldu.

Hayata geçirilen projenin kendilerini çok mutlu ettiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan “Ülkemiz çok kritik bir süreçten geçmekte. Son aylarda ülkemizin huzurunu kaçırmaya yönelik meydana gelen terör olayları hepimizi üzmektedir. Yıllardır teröre prim vermeyen Adıyaman istenmeyen bazı olaylarla bir yerlere çekilmeye çalışılıyor. Oysa Adıyaman Güneydoğunun incisi olup, Adıyaman halkı ülkesine zarar verecek hiçbir hareketin içerisinde olmamıştır. Bu yönüyle proje ayrı bir önem kazanmıştır. Bu projenin hem yardım ve hayır yönü var, hem de ülkenin neresinde yaşarsak yaşayalım birlik ve beraberlik mesajı var. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifade etti.

Adıyaman’a beşinci gelişi olduğunu ve her gelişinde ayrı bir keyif aldığını belirten Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz; “Konfederasyonumuz üyesi olan muhtarlarımız çok güzel bir projeyi hayata geçirdiler. Bizlerde Federasyon olarak hem destek olduk. Trabzon Muhtarlar Federasyonu Başkanımız, Akdeniz Muhtarlar Federasyonu başkanlarımızla birlikte Adıyaman’da proje kapsamında bir araya geldik ve çok güzel bir mozaik oluşturduk. Adıyaman’ın son aylarda adının farklı şekilde duyulmasına karşın birlik ve beraberliğimiz göstermek istedik. Biz Adıyaman’ı ve Adıyamanlıları çok iyi tanıyoruz. 1 kişinin yaptığı cahilliği 600 bin nüfuslu Adıyaman’a kimse mal edemez. Adıyaman güneşin en güzel doğup battığı, Huzur ve Barışın Başkenti, Sahabe diyarıdır ve böylede kalacaktır.  Daha önce olduğu gibi proje kapsamında Adıyaman’a geldiğimiz andan itibaren bizlere yüreğini açan, en güzel şekilde ağırlayan Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş’a, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu’ya, Başkan Yardımcımız Abdulkadir Geylani Taş’a, Muhtarlarımıza ve Adıyaman halkına teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Adıyaman’ın Güneydoğu’nun incisi, huzur ve barış kenti olduğunu vurgulayan Trabzon Muhtarlar Federasyonu Başkanı Bekir Aktürk; “Adıyaman devletine, bayrağına bağlı bir şehirdir. Bir kişinin yaptığı cahilliği koca bir Adıyaman’a mal edilmesini, o şekilde gösterilmesini veya Adıyaman’ın bir yerlere çekilmesin asla kabullenmiyoruz. Çünkü Adıyaman süt gibi teremizdir. Federasyonumuz ülkemizi ilgilendiren her konuda olduğu gibi bu konuda da hassasiyetini gösterip, kendi içimizde böyle çok anlamlı bir projeyi hayata geçirdik. Ankara’dan gelen yardım paketleri ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. Çocuklarımızın yüzlerindeki mutluluk bizlerin mutluluğunu bir kat daha arttırdı. Projeyle birlikte ülkeye hepimizin bir olduğunu, hepimizin kardeş olduğunu ülkemizdeki birlik ve beraberliği kimsenin bozamayacağını gösterdik. Allah bu birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Projeye destek olan, emek veren herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini vurguladı.

Türkiye’ye örnek olacak bir projeyi hayata geçirmenin sevincini yaşadıklarını belirten Konfederasyon Genel Sekreteri ve Ankara Güvenevler Mahallesi Muhtarı Seviye Ardıç Çelik; “ Planız bir yıl ise pirinç ekin, on yıl ise ağaç ekin, yüz yıl ise insan eğitin sloganını başucu rehberi yaparaktan eğitime destek vermek için bu projeyi hayata geçirdik ve bu vesileyle Adıyaman’dayız. Projenin hayata geçirilmesinde Konfederasyonunuzun, Ankara Çankaya Belediyemizin ve bazı işadamlarımızın çok büyük katkıları oldu. Merkezde Ahmet Hoca köyüne gittik, bugünde merkez Hürriyet İlköğretim okulundayız. Muhtarlarımız ve Okul idaresi tarafından tespit edilen ihtiyaç sahibi öğrencilere getirmiş olduğumuz giyim ve kırtasiye yardımlarını dağıttık. Onların sevinci, güler yüzlerini görmek bizleri çok mutlu etti. Bütün yorgunluğumuzu unutturdu. Tabi eğitime yapılan yardımın yanı sıra hayata geçirmiş olduğumuz proje ülkeye örnek olabilecek bir proje oldu. Adıyaman’a geldiğimiz andan itibaren bizleri en güzel şekilde ağırlayan Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş’a, Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu’ya, Konfederasyonumuz Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Geylani Taş’a ve Adıyamanlı meslektaşlarımız değerli Muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah bu ve buna benzer projelerimiz devam edecektir” şeklinde konuştu.

Çok anlamlı bir projeye ev sahipliği yapmaktan ve birbirinden değerli konukları Adıyaman’da ağırlamaktan son derece mutlu olduklarını ifade eden Konfederasyon Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Geylani Taş; “Bizler muhtar olarak sadece evraklara imza atıp yerimize oturmuyoruz. Bizler mahallemize, ilimize ve ülkemize hizmet etmek için imkanlarımız ölçüsünde elimizden geleni yapıyoruz. Konfederasyon toplantısında muhtar arkadaşlarımızla yapmış olduğumuz istişareler neticesinde böyle bir projeyi hayata geçirmeyi planladık ve Ankara’dan Adıyaman’a uzan bu proje ülkemizin çok kritik günlerden geçtiği şu günlerde ülkeye örnek olabilecek bir proje oldu. Federasyon olarak bu tür etkinliklerimizi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı