Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

Muhtarlar Harfane Gecesinde Buluştu

31 Mayıs 2016 Salı, 10:01

Muhtarlar, Adıyaman Evinde Ağırlandı

Muhtarlar Harfane Gecesinde Buluştu

 

Türkiye’nin 81 ilinden muhtarlar, Adıyaman Üniversitesi Adıyaman Evi’nde düzenlenen harfane gecesinde buluştu.

Geceye, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz, Adıyaman Muhtarlar Derneği Başkanı Abdulkadir Geylani TAŞ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Solmaz ve Türkiye’nin 81 ilinden muhtarlar katıldı.

Adıyaman Harfane grubunun söylediği Adıyaman ve Şanlıurfa yöresi türkülerle eğlenen muhtarlar türküler eşliğinde çiğ köfte yoğurdu. Üç gündür Adıyaman’da bulunan ve Adıyaman’ı gezen muhtarlar son gecelerinde Üniversitemiz Adıyaman Evi’nde düzenlenen geceye katılarak Adıyaman kültürünü tanıdılar. Söylenen türkülere eşlik eden ve hareketli türkülerle karşılıklı oynayan muhtarlar programın sonunda Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü’ye teşekkür etti. Manisa’dan gelen halk ozanı muhtarın söylediği doğaçlama dörtlükler büyük beğeni topladı.

Rektör Gönüllü programın sonunda kısa bir değerlendirme yaparak muhtarlara teşekkür etti. Yönetim şemasının temelini muhtarların oluşturduğunu ifade eden Gönüllü, muhtarlara seslenerek bu buluşma ile üniversiteyi tanıdıklarını, mahalle ve köylerine döndüklerinde orada bulunan öğrencileri Adıyaman Üniversitesine yönlendirmeleri isteğinde bulundu.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz