Adıyaman

Muhtarın Elektrik Kesintisi İsyanı

Muhtarın Elektrik Kesintisi İsyanı

 

Adıyaman Turgut Reis Mahallesi Muhtarı Abdulkadir Geylani Taş, mahallesinin bir kısmını besleyen trafonun sürekli arızalandığını ve elektrik kesintilerinin yaşandığını öne sürdü.

Turgut Reis Mahalle Muhtarı Abdulkadir Geylani Taş, Fevzi Çakmak Caddesi’nde bulunan elektrik trafosunun belirli aralıklarla arızalandığını ve sürekli elektrik kesintisi yaşandığını dile getirdi. Muhtar Taş, meydana gelen arıza nedeniyle mahallelinin mağdur olduğunu ve elektrik dağıtım firmasının bu soruna köklü çözüm bulunması gerektiğini vurguladı.

Taş açıklamasında, “Bugün meydana gelen trafo patlamasından dolayı yaklaşık 3 saat elektrik kesintisi yaşandı. Havanın soğuk olması nedeniyle vatandaşlar klima ve ısıtıcılara yüklenince elektrik trafosunda patlama meydana geliyor. Trafonun eski olmasından dolayı bu sıkıntılar yaşanıyor. Akedaş firmasının bu tür sıkıntıları ortadan kaldırması ve yatırım yapmasını bekliyoruz. Eski ve güçsüz trafoların kaldırılmasını yerlerine güçlendirilmiş trafoların Adıyaman’a getirilip yerleştirilmesini istiyoruz. En ufak fırtınada, elektrik kesilecekse, vatandaş mağdur edilecekse yazıklar olsun bu memleketin sahipsizliğine” dedi.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu