Son Dakika
18 Temmuz 2018 Çarşamba

Muhacirden Ensar’a Teşekkür

16 Temmuz 2015 Perşembe, 09:29

Bu Defa Suriyeliler Erzak Dağıttı

Muhacirden Ensar’a Teşekkür

 

Adıyaman’da yaşayan Suriyeli sığınmacılar, kentteki vatandaşların kendilerine gösterdikleri misafirperverlikten dolayı Adıyamanlılara iftarlık dağıttı.

Suriye’de çıkan iç savaştan kaçarak Adıyaman’a yerleşen Suriyeliler, kendilerine gösterilen yardımseverliğin karşılığı olarak kent merkezinde iftarlık dağıtarak, Adıyamanlılara teşekkür ettiler.

Konuyla ilgili açıklama yapan Suriye Adıyaman Temsilciliği Başkanı Amır Alnmr, “Savaş bir ülkenin başına gelebilecek en kötü durumlardan biridir. Bizlerde Suriye’de bir sabah gözlerimizi savaşla açtık. Birçoğumuz yakınlarını kaybetti, birçoğumuz ağır yaralandı ve birçoğumuzda ülkeyi terk etmek zorunda kaldı. Gittiğimiz her yerde yeniden sıfırdan bir hayat kurmak zorundaydık. Suriye’de bize ait olan Suriye’de kalmıştı. Ve bize bir dost elinin uzatılmasından başka hiçbir çıkış kapımız kalmamıştı. Adıyaman’da da çok güzel bir kardeşlik bağına şahit olduk. Adıyamanlı kardeşlerimiz bizleri annelerinden, babalarından, kardeşlerinden ayrı görmediler. Bizler ne kadar teşekkür etsek bunun karşılığının olmayacağının farkındayız. Bunun için her gün kardeşlerimiz için en kalbi duygular ile dua ediyoruz. Keşke elimizden daha fazlası gelse. Söyleyecek çok şey var ancak Adıyamanlıların bizlere karşı gösterdiği kardeşlik karşısında kelimeler anlamsız kalıyor” şeklinde konuştu. (İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz