Müftülükten Suriyeli Mültecilere İftar

02 Temmuz 2015 Perşembe, 09:32

Müftülükten Suriyeli Mültecilere İftar

 

Adıyaman İl Müftülüğü şehir merkezinde ikamet eden 120 Suriyeli mülteciye iftar verdi.

Adıyaman İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl Ramazan ayında bir tema işlendiğini, bu yılki Ramazan Ayı temanın ‘Vakit İyilik Vakti, Bu Ramazan ve Her Zaman’  mesajıyla ‘İyilik’ olarak belirlendiğini söyledi.

Adıyaman İl Müftülüğünün de bu amaçla ülkelerindeki iç savaştan kaçarak ülkemize sığınan Suriye vatandaşı olan muhacirlere yönelik ‘İyilik Sofrası’  adı altında iftar programı düzenledi.

İl Müftüsü Öztürkçü,     Adıyaman’ın değişik mahallelerinde ikamet eden Suriyeli kardeşlerimizle, ramazan ayı vesilesi ile bir araya gelmek ve kaynaşmak amacıyla iftar yemeği etkinliği düzenledik. Cami görevlilerimizin görev bölgelerinde ikamet eden 120 Suriyeli, iftarın verildiği salona ulaştırıldı. İftara İl Protokolü, İl Afet ve Acil Durum Müdürü, alevi kanaat önderleri, Süryani kilisesi metropoliti ile İl Müftülüğü personeli ile Suriyeli’lerin camilerinin çevresinde ikamet din görevlileri katıldı.” dedi.

İftar yemeği öncesinde selamlama konuşması yapan Adıyaman İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü, misafirlerin ramazanlarını tebrik ederek, katılımlarından dolayı muhacirlere teşekkür etti. Dünyada zulme maruz kalan tüm Müslümanlara, ramazan ayının zulümlerin bitmesine vesile olmasını, acı ve ıstıraplarını paylaştıklarını, hem Suriye’ye hem de diğer İslam ülkelerine bir an önce barışın hakim olmasını, muhacir olan tüm kardeşlerimizin öz vatanlarına dönmeleri konusunda dua ettiklerini söyledi. Program sonunda müftülük tarafından hazırlanan gıda paketleri de mültecilere dağıtıldı.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz