Adıyaman

Müftü Öztürkçü, bilgilendirme toplantısı yaptı

Müftü Öztürkçü, bilgilendirme toplantısı yaptı

 

Adıyaman Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü, personelleri ile bilgilendirme toplantısı yaptı.

Edirne’de yapılan “30. İl Müftüleri İstişare Toplantısına” katılan İl Müftüsü Öztürkçü,, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Mehmet Görmez’in selam ve mesajlarını iletmek üzere personel ile bilgilendirme toplantısı yaptı.

“30. İl Müftüleri İstişare Toplantısı” programına Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Balkan ülkeleri Diyanet İşleri Başkanları, Diyanet İşleri Başkanlığının üst düzey yöneticileriyle 81 İl Müftüsü katıldığını ifade eden Ööztürkçü, toplantının çok yararlı olduğunu söyledi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın faaliyetlerinin genel bir değerlendirmesi yapıldığını aktaran Öztürkçü, toplantıda taşrada yürütülen faaliyetlerin aksaklıklarının gündeme geldiğini, çözüm önerileri üzerinde durulduğunu ifade etti.

Öztürkçü, özellikle 4 – 6 Yaş Grubu Çocuklara verilecek olan Kur’an Eğitimi ile Suriyedeki iç savaştan kaçarak ülkemize sığınan, şehir merkezlerinde, çadırkentlerde ve konteynir kentlerde iskan eden Suriyeli misafirlere yardımcı olunması hususları üzerinde durulduğunu anlattı.

Toplantıda personele tatlı ikramında bulunan Müftü Öztürkçü, personele teşekkür ederek başarılar diledi.(BHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu