Adıyaman

“Minnetsiz geldim, minnetsiz giderim”

Genel Sekreter Öz’den Bomba Açıklamalar

“Minnetsiz geldim, minnetsiz giderim”

 

Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Erdoğan Öz’ün gündeme bomba gibi düşen açıklamada bulundu. Öz, “Ben buraya minnetsiz ve çok rahat bir şekilde oturdum ve çok rahat bir şekilde de giderim. Bunu ben kendim istediğim için giderim, başkaları istediği için değil. Çünkü ben emek veriyorum, o bahsettiğiniz siyasi irade otorite işler ama ben kendi çizgimden asla ödün vermeyeceğim”

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Dişkaya ve Yönetim Kurulunun ziyaretinde, Öz, yaptığı açıklamada, basamakları yavaş yavaş, el ele vererek, gazetecilerin desteğiyle kendilerine doğru ve yanlışları söyleyerek yol alınması gerektiğini söyledi.

Öz, ziyarette yaptığı açıklamada, basamakları yavaş yavaş, el ele vererek, gazetecilerin desteğiyle kendilerine doğru ve yanlışları söyleyerek yol alınması gerektiğini söyledi.

Hakkaniyet çizgisinden ayrılmadan emek sarf etmek istediklerini anlatan Öz, kendilerini bir gemi içinde gördüklerini belirterek, “Biz bu geminin bizi götürmek istediği yere değil, biz kendimiz gitmek istediğimiz yere o gemiyi götüreceğiz. O geminin gideceği yer, o liman, halkımızın istediği, hepimizin istediği yön olacak. Adıyaman neden sağlıkla ilgili bir cazibe merkezi olmasın ? Bizim limanımız öyle olacak. Gemi bizi istediği yere değil, biz istediğimiz yere gemiyi götüreceğiz, bizim düşüncemiz bu” diye konuştu.

İnsanın kaşıyla gözüyle övünemeyeceğini ama yaptığı iş ile övüne bileceğini vurgulayan Öz, kendilerinin çalışmaları ile övüneceklerinin altını çizdi.

“Biz önce kendimiz ile yarışacağız dünkü yaptığımızda bir fazlası yaptıysak doğur yoldayız demektir” diyen Öz, mutlaka yaptıkları çalışmalarda yanlışlarının olabileceğini ama bunu bilerek yapmayacaklarını dile getirdi.

Yanlış yapılmasına asla müsaade etmeyeceklerine dikkat çeken Öz, “Yanlışlığın içinde olmayacağız, hiçbir yanlışlığın içinde bilerek olmayacağız. Yanlışlık yapılmasında inşallah müsaade etmeyeceğiz. Bizim çatımız altında olan insanlarda yanlışlığı müsaade etmeyecek. Adıyaman’ı ben çok seviyorum, 12 yılımı tamamladım. Adıyaman’ın şöyle bir özelliği var, siz bir adım atarsanız onlar on adım gelir”

 

400 Yataklı Devlet Hastanesine 5 Aya Kadar Geçilecek

Yeni yapılan hastane konusunda da bilgilendirmede bulunan Öz, şunları kaydetti:

“Ben son dakikaya kadar inşallah hayırlısı ise bu iş olmaz diye dua ettim. Duam buydu, şuan için uykularımda kalkıyorum, 400 yataklı hastaneyi düşünüyorum. Şimdiye kadar beklenmesindeki neden, nihaiyi kararı yeni ekip versin demişler. Sağ olsunlar hassasiyet sebebiyle öyle olunca da biraz birikme olmuş. Arkadaşların gösterdiği hassasiyet bizim süreci biraz uzattı. Bazı şeylerin imzasını, yeni gelen ekip imzalasın denilmiş. Zaruri bekleme süremiz var, bu taşınma işlerinde gerçekten bu bir binaya taşınma gibi değil. Proje uzayınca bir oda düşünün, standarda uygun 7–8 sene önce ama şuan bu oda standarda uygun değil, küçük geliyor ve siz o odayı büyütmek durumunda kalıyorsunuz. Emar cihazını gelip kuralım dedikleri an 2 ayımız gidiyor. İnanın ki zaruri bir bekleme haricinde dakika dahi beklemiyoruz. Ben oraların fotoğraflarını çektiriyorum. Bir komuta merkezi oluşturduk, komuta merkezinde İnşaat mühendisi, Makine mühendisi, Mimar arkadaşlarımız var. İstişare halinde günlük benim takip ettiğim bir süreç başladı. 5 aylık sürede mutlaka olacak ama bunu bir tarih söylemek gerekiyorsa 3-5 aylık bir sürede geçeceğiz”

Ziyarette konuşan Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Dişkaya ise Adıyaman medyasının çok duyarlı olduğunu anlatarak, Bakan gelmeden yayın kuruluşlarının hepsinin büyük emekleri olduğunu ifade etti.

 

Adıyaman’da Bakanlara “Sıkıntı Yok” İzlenimi Veriliyor

Adıyaman’a gelen bakanlara, sorunların anlatılmadığını savunan Dişkaya, “Tabi bir kamuyu oluştu. Sayın Bakan ve diğer Bakanlar genelde ilimize gelir iyi karşılarlar, her tarafta yıkar, yağlar göndeririz. Deriz ki, aman bizi çok iyi görsün sayın bakan, biz mükemmeliz, tertemiziz. Onlarda der ki bunların hiç bir şeye ihtiyacı yok gayet iyi çeker giderler. Genelde ilde böyle bir hastalığımız var. O zamanın sayın Bakanı geldiğinde basın mensubu arkadaşlarımızın duyarlılığı iyi oldu” dedi.

Adıyaman’da yapılan bir sağlık toplantısında yaşananları anlatan Dişkaya, şöyle devam etti:

“TPAO’da bir toplantı var. Bu toplantıya da sağlık kurumları, Sivil Toplum Kuruluşlarının sağlık sorunu ile ilgili olanlar girebiliyor. Basına yasak, o zaman Yusuf Babar dedi ki başkan ben seni HAYAT yönetim kuruluna yazmışım, bende hiç bilmiyorum, biz HAYAT olarak gideceğiz. Gittik tabi o zamanın dernek başkanları, ben dedim, “Bunlar Bakanı yer” dedim. Kalkan dedi ki sayın Bakanım ben dosyayı hazırladım arz ediyorum dedi, verdi. Bende dosya falan yok ortada kaldım, Her türden sivri insanlarda vardı, sıra bize geldi, sayın Bakanım dosya hazırlamadım acemiliğime verin. Ben bilmiyordum, izin verirseniz şifayi ben 3-5 şey söyleyim dedim. Sayın Bakanım çok fazla bişey demeyim ama günlük giden hasta sayımız sevk edilen o zaman sevk çoktu yolda Malatya’da, Antep’te, Urfa’da, Adana’da yollarda yaptığımız kazanın cenazeleri toplayıp gelmenin haddi hesabı yok. Adıyaman’da temeli atılan tek hastanemiz yok. Bu kadar dinine diyanetine bağlı bir ile bu müstahak değil. Adıyaman kamuoyu kilitlenmiş durumda, ya bu hastaneyi yapacaksınız sizinde heykelinizi önüne dikeceğiz. Eğer yapmaz giderseniz sizi tehdit ettim. Ahmet Aydın’da yanımda tabi hoşuna gitti. Bakan ciddi ciddi bozuldu. Ahmet beye sordu, Ahmet Aydın ise sayın Bakanım doğru söylüyor, ben çarşıya çıkamam. Döndü valiye 100 dönümlük yer bul hemen hastaneyi yaptırayım dedi. Vali hemen dedi, tamam sayın Bakanım emredersiniz kibar bir şekilde sözü aldık. Sayın Bakanım bu konuyla ilgili dışarıda basın bekliyor siz bir açıklama yapar mısınız dedim, yok yapmam dedi. Giden vali Halil Işık yeri erken tahsis etseydi, şimdi o hastanede 1 yıldır, 2 yıldır hizmet veriyor olacaktı. Sonradan sonraya gecikmelide olsa orayı tahsis ettiler, çok şükür yapıldı, basınında böyle bir katkısı oldu”

 

Siyasileri Takmayın

Öz’e tavsiyede bulunan Dişkaya, “Onun için biz sizlere her anlamda desteğiz. Öyle fazlada siyasileri falan takmayın. Size tavsiyemde o partiden emredip, öyle sana pusula falan gönderdiler mi “basını toplayım onlara söyleyim” dersiniz, daha da göndermezler. Biraz delilik et sana da karışmazlar, başka yolu yok” diye konuştu.

 

Buraya Minnetsiz Geldim

Başkan Dişkaya’dan sonra tekrar konuşan Öz, “Başkanım samimiyetime inanın, ben kendi adıma daha önceki olaylarla ilgili bir bilgim yok. Ben buraya minnetsiz ve çok rahat bir şekilde oturdum ve çok rahat bir şekilde de giderim. Bunu ben kendim istediğim için giderim, başkaları istediği için değil. Çünkü ben emek veriyorum, o bahsettiğiniz siyasi irade otorite işler ama ben kendi çizgimden asla ödün vermeyecem. Çünkü buraya beni bilen biliyor minnetsiz oturdum. Hiçbir kimseye bir minnetim olmadı. O sürecin geçmişinde hiçbir dahilim olmadı, hiç ilgim ve bilgim olmadı, hatta birisinin ismi geçmiş keşke olmasaydı” şeklinde konuştu.

 

Öznur Çalık Gitsin Malatya’yı Dizayn Etsin

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Dişkaya, “Gölbaşı yolundan dönen olsaydı, o bizi son derece incitirdi. Grup Başkanvekilimiz bizleri mutlu etmiştir, kendisinde teşekkür ediyoruz. Öznur Çalık anamız değil. Öznur Çalık gitsin Malatya’ya dizayn versin. Adıyaman’dan elini kolunu çeksin. Adıyaman’ın vekilleri bir Genel Sekreteri tayin etme becerisine sahiplerdir. Sayın Cumhurbaşkanımızda duyarlılık gösterdiği için biz minnet doluyuz kendisine. Taşlar yerine öyle veya böyle oturmuştur, biraz gecikmeli de olsa. Bundan sonrası da daha iyi olur inşallah. Nemrut’ta da Öznur Çalık’ı biliyoruz. Adıyaman’a müdahale etmesin, canımızı sıkıyor. Gitsin Malatya’ya baksın Nemrut’u bitirdi, Genel Sekreterliği diyazn mı kaldı?” ifadelerini kullandı. (BHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu