Adıyaman

Minik Öğrencilere Çevre Semineri Verildi

Minik Öğrencilere Çevre Semineri Verildi

 

Korucular Anaokulu tarafından Eko-Okullar Projesi kapsamında öğrenci ve öğrenci velilerine çevre bilincini aşılamak amacıyla seminer verildi.

23 Nisan İlköğretim Okulu Konferans Salonu’nda düzenlenen seminere, Korucular Anaokulu Müdürü Ayşe Sevinç, Müdür Yardımcısı Mine Yıldırmaz, Adıyaman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne bağlı görevliler, anaokulu öğrencileri ve öğrenci velileri katıldı.

Düzenlenen seminerde, Adıyaman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne bağlı görevliler tarafından çevrenin nasıl korunması gerektiği atık malzemelerin geri dönüşüme nasıl kazanıldığı konusunda bilgiler verildi.

Konuyla alakalı olarak açıklamalarda bulunan Korucular Anaokulu Müdür Yardımcısı Mine Yıldırmaz: “ Eko- Okullar Projesi kapsamında öğrencilerimize çevre bilincini kazandırmak amacıyla burada bir seminer düzenledik. Düzenlediğimiz seminere katılan öğrenci ve öğrenci velilerimize Adıyaman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne bağlı görevliler tarafından çevrenin nasıl korunması gibi bilgiler verildi. Bu tür seminerlerimizi yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı