Adıyaman

Minik Filiz’in Hayali Gerçekleşti

Minik Filiz’in Hayali Gerçekleşti

 

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, eşi Beyhan Demirtaş ile birlikte Adıyaman Merkez Örenli Mahallesi’nde yaşayan doğuştan bedensel engelli Filiz Arık’ı evinde ziyaret ederek bir adet diz üstü bilgisayar armağan etti.

3 Aralık Dünya Engelliler günü öncesi 9 yaşındaki bedensel engelli Minik Filiz’i evinde ziyaret ederek bilgisayar hayalini gerçeğe dönüştüren Vali Mahmut Demirtaş ve eşi Bayan Demirtaş, ailenin tek çocuğu olan küçük kızla bir süre sohbet ederek yakın ilgi gösterdi.

Küçük kızla daha öncede görüştüğünü ve yapılan görüşme sonucunda Filiz’in kendisinden bir adet bilgisayar talep ettiğini dile getiren Vali Mahmut Demirtaş, “Küçük kızımızın yaşama azminden çok etkilendik. Bugün küçük kızımızı evinde ziyaret ederek kendisine bir sürpriz yaptık ve bilgisayar hayalini gerçekleştirdik. Devletimizin sıcak yüzünü ve hoşgörüsünü halkımıza sürekli hissettiriyoruz. Vatandaşlarımızın dertleriyle dertlenmek, onların sevinçlerine, mutluluklarına ortak olmaya çalışmak bizim asli görevlerimizden biridir. Bugün de minik Filiz’i evinde ziyaret ederek, onu mutlu etmek istedik” dedi.

Hayal ettiği diz üstü bilgisayara kavuşan minik Filiz’in mutluluğu ise yüzüne yansıdı. Minik Filiz’in ailesi ise, kızının yaşama sevincini artıran Vali Mahmut Demirtaş’a ve eşi Beyhan Demirtaş’a gösterdikleri yakın ilgi ve alakadan dolayı teşekkür etti.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu