Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

Milli Eğitimin iki projesi kabul edildi

29 Temmuz 2017 Cumartesi, 09:23

Milli Eğitimin iki projesi kabul edildi

 

Adıyaman Milli Eğitim Müdürlüğü’nün İpekyolu Kalkınma Ajansının Teknik Destek Programı Kapsamında İki Adet Projesi Kabul Gördü.

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde teknik destek kapsamında ipekyolu kalkınma ajansı tarafından kabul görülen (Adıyaman kodluyor) ve (ahşap eğitimi) isimli projelerin sözleşmesi imzalandı. Proje kapsamında eylül ayı içerisinde 74 öğretmene eğitim verilecek.

Adıyaman Kodluyor projesi kapsamında 50 öğretmen 1 hafta boyunca uzman öğretmenler tarafından kodlama ile ilgili eğitim görecek. Bu eğitimlerde yazılım ve kodlama atölyesinin geliştirilmesine imkan sağlayacak.

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Kurumumuzda üstün zekâlı ve özel yetenekli öğrenciler eğitim görmektedir. Bu öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin; çağımızın olmazsa olmazı olan arduino temelli robotik, sensör programlama, yazılım, internet nesnelerinin haberleşmesi konularında gelişmelerini sağlamak amaçlanmaktadır. Bu bağlamda öğretmenlerimize;

Arduino temelli yazılım eğitimi

Robotik ve elektromekanik sistemler eğitimi,

Mekanik birleştirme ve mekanik testler

Elektronik birleştirme ve elektronik testler

Yazılım çalışmaları ve testler,

Robotların çalıştırılması uygulamaları yapılacaktır.

İnivasyon Merkezimiz içerisinde açılan tam donanımlı ahşap tasarım atölyemiz için ise yine proje kapsamında 24 öğretmenimize 15 gün sürecek olan eğitim verilmesi düşünülmektedir. Bu eğitimlerle öğrencilerin ve yetişkinlerin el becerilerini geliştirmek, üreten ve tasarlayan bireyler yetiştirmek amaçlanmakta.” dendi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz