Anasayfa / Adıyaman / Milletvekili Tutdere’den Terör Mesajı

Milletvekili Tutdere’den Terör Mesajı

Milletvekili Tutdere’den Terör Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, CHP Adıyaman İl Başkanı Deniz Çakmak, eski CHP Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş ve beraberindeki heyet Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Dişkaya’yı ziyaret etti.

Milletvekili Tutdere gazeteciler cemiyetinde yaptığı açıklamada, Meclisin tatile girmesiyle birlikte Adıyaman’daki STK’ları, sendikaları ziyaret ediyoruz. Buradaki amacımız ilimizin sorunları ilgili görüş alışverişinde bulunup, Meclis’te bu sorunları çözmek için mücadele edeceğiz. Abdurrahman Tutdere tüm Adıyaman’ın vekilidir.

Tutdere ayrıca, terörün her türlüsüne şiddetle karşıyız lanetliyoruz. Adıyaman’daki elim olayda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı ve yaralılarımıza da acil şifalar dilerim dedi. Ayrıca geçen mezarlıkta bir şehidimizin defni sırasında ve son olarak dün Adıyaman’daki şehitlerimiz ve yaralılarımızı sormak için hastaneye gittiğimizde birilerinin burayı terk edin veya PKK’yı meclise taşıdınız tepkilerini çok tehlikeli bulduğumu belirtmek isterim. Çünkü bunun somut örneği biz Adıyaman’da bahsedilen kesim bizim vekil çıkarmamamız için var güçleriyle çalıştılar. Buna rağmen Adıyaman bize muhalefet görevi verdi. Bölücülükle bizim uzaktan ve yakından işimiz olmaz ve karşıyız ifadelerini kullandı.

Başkan Dişkaya ise ziyaretten duyduğu memnuiyeti dile getirerek, Milletvekilliğine seçilmeden öncede tanığımız bildiğimiz arkadaşımız CHP milletvekili Abdurrahman Tutdere cemiyetimizi il başkanımızla ve başkan yardımcılarımızla teşkilat mensuplarımızla birlikte ziyaretleri oldu. Bugün cemiyetimizi ziyarete geldiler bu ziyaretten ötürü kendilerine teşekkür ediyorum. Tabii dün ilimizde hukuku bulunan terör hadisesiyle ilgili maalesef söylenecek söz bulmakta zorlandığım an bu andır. Vefat eden 4 tane evladımıza asker kardeşimize Allahtan rahmet diliyoruz, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Terörü herkes lanetlemeli lanetliyor da terörün adı dili dini hiç bir şeyi olmaz.  Terör terördür nereden gelirse gelsin. Adıyaman’ın duruşu da teröre karşı net olmuştur. Her zaman da net olacaktır. Adıyaman insanı teröre taviz ve prim vermez, içinde veren varsa da bu zaman içerisinde ayıklanır. Devletin kolluk görevlileri de bunları da alır çeker çıkarır. Ama Adıyaman Allah muhafaza bir Diyarbakır gibi bir Şırnak gibi terörle anılan bir il olmasında da haya ederiz. 2 acımız var. Biri vefat eden şehitlerimiz cenabı Allahtan rahmet diliyoruz. Yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Adıyaman adına zikredilen Adıyaman adıyla anılması sayın milletvekili Tutdere muhalefet iktidarımızın tek ismi. İktidardan 4 vekilimiz muhalefetten tek vekilimiz olunca haliyle yükleri ağır olur. Burada bütün açıklığıyla ben söyleyeyim Adıyaman gazeteciler cemiyeti olarak biz Adıyaman’ın huzuru refahı için yapılacak ne olursa olsun her zaman irtibat halinde olmak isteriz. Bizlere düşen katkılar ne olursa birlikte paylaşmak isteriz. Daha da Adıyaman’ın ileri seviyelere gelmesi için iktidar kadar muhalefettin önemli olduğuna inananlardanız. Ankara giden proje doğruysa o projenin iktidardan veya muhalefetten gitmesi önemli değil uygulanabilirliği önemlidir. Ben sayın Tutdere’nin de geniş perspektiften baktığını bilirim. Bu konularla ilgili çok verimli çalışmalar yapacağına da olan kalbi duygularımı da ifade etmek isterim. Derli toplu çalışmalara imza atarlar.

Güne Bakış Haber Merkezi

Bu Habere de Bakın

Kaçak akaryakıt ele geçirildi

Adıyaman İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri kaçak akaryakıt ele …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir