AdıyamanManşet

Milletin Bahçesi Olacak

AK Parti Milletvekili Aydın’dan Adıyaman, Besni ve Samsat’a Müjde:

Uzun zamandır gündemde olan Adıyaman’da yapılması düşünülen Millet Bahçesin projesinin tamamlandığını, 20 Temmuz 2020 tarihinde inşaat yapım ihalesinin gerçekleştirileceğini, Besni’de yapılması planlanan Millet Bahçesi Projesinin de tamamlandığını, inşaat yapım ihalesinin 2 Temmuz’da yapılacağını belirtildi. AK Parti Milletvekili Ahmet Aydın, ayrıca Samsat Hükümet konağının da 18 Haziran’da ihaleye çıkarılacağını söyledi.

AK Parti Adıyaman Milletvekili ve AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Aydın, Millet Bahçesi Projesiyle ilgili müjdesini sosyal medya hesabından paylaştı. Adıyaman belediye Başkanı Dr.Süleyman Kılınç ve Besni belediye Başkanı Eyyüp Mehmet Emre, Millet Bahçesinin ihaleye çıkmasını değerlendirerek, hayırlı olmasını dilediler.

 

Örnek Bir Millet Bahçesi Olacak

Millet Bahçesinin Adıyaman’a çok yakışacağını söyleyen AK Parti Milletvekili Ahmet Aydın, “Eğriçay üzerinde yapacağımız Millet Bahçesi projemiz tamamlandı. Büyüklüğü ve proje içeriği ile Ülkemizin örnek Millet Bahçelerinden biri olacaktır.” dedi.

Aydın, TOKİ’nin yapacağı yapım ihalesinin 20 Temmuz’da gerçekleşeceğini belirterek, “Bu muhteşem eserin inşaat yapım ihalesi TOKİ tarafında 20 Temmuz’da yapılacaktır. Hayırlı olsun.” dedi.

Besni’de yapılması düşünülen Millet Bahçesi projesinden de bahseden AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, “Kadim şehir Besni ilçemize yakışır güzellikteki Besni Millet Bahçesi proje çalışmaları tamamlandı.” dedi.

Besni’de yapılacak Millet Bahçesinin yapım ihalesi de yine TOKİ tarafından gerçekleştirilecek. Besni Millet Bahçesinin yapım ihalesi 2 Temmuz’da yapılacak. Aydın, “İnşallah, 2 Temmuz tarihinde de TOKİ tarafından inşaat yapım ihalesi yapılarak, işe başlanacaktır. Bu muhteşem eserin ilçemize ve kıymetli hemşerilerimize hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

 

Temmuz’da ihaleye çıkıyor  

Adıyaman Eğri Çayı civarında yaklaşık 430 bin metrekarelik, Besni ilçesinde ise Eski Tekel Depoların bulunduğu 18 bin metrekareden fazla alanda millet bahçeleri oluşturulacak. Adıyaman’da yapılacak olan millet bahçesinin 4 bölümden oluşacağı ve içerisinde çocuk oyun alanları, mesire alanları, yürüyüş yolları, etkinlik alanları, bahçeler yer alacak.

Projenin Adıyaman için çok büyük öneme sahip olduğunu belirten Adıyaman belediye Başkanı Süleyman Kılınç “Adıyaman için oldukça önemli sayılan Millet Bahçesi için inşaat ihalesi 20 Temmuz’da TOKİ Başkanlığı tarafından yapılacak. Proje alanı 430 dönüm, çevresindeki doğal alanın entegre edilmesiyle yaklaşık 600 dönümlük bir alanı kapsayacak Adıyaman Millet Bahçesi bu haliyle bölgemizin en büyük Millet Bahçesi durumunda olacak. Seçim öncesi de gündeme getirdiğimiz bu önemli projenin içerisinde cami, amfi tiyatro, seyir terası, çocuk köyü, kır düğün salonu, futbol sahaları, voleybol ve basketbol sahaları, kapalı kadın spor salonu,  tenis kortu, go-kart, paintball, çeşitli bahçe alanları, hasat satış pazarı, interaktif tarım alanı ve konutları, çocuk doğa kampı, planetaryum, 15 Temmuz Anıtı, kültürevi, bungalovlar, macera parkı, yazlık sinema, aquapark, kafeler, etkinlik balkonu ve daha bir çok etkinlik alanları bulunuyor” dedi.

Kılınç, “Bu önemli projemizin şimdiden memleketimize hayırlı olmasını diliyor, bize bu süreçte destek veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’a, Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli’ye, TOKİ Başkanımız Ömer Bulut’a, DSİ Genel Müdür Vekilimiz Kaya Yıldız’a, AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanımız ve Adıyaman milletvekilimiz Ahmet Aydın’a, Adıyaman milletvekillerimiz İ. Halil Fırat, M. Fatih Toprak ve Yakup Taş’a, AK Parti Adıyaman İl Başkanımız Mehmet Dağtekin ve teşkilatına, ayrıca ismini unuttuğum tüm emektarlara ilim ve hemşerilerim adına ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

Besni Belediye Başkanı Eyyüp Mehmet Emre ise, “Besni Millet Bahçemizin proje çalışmaları tamamlandı. İnşallah 2 Temmuz tarihinde TOKİ tarafından ihalesi yapılacaktır. İlçemize ve milletimize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

 

Samsat’a Yeni Hükümet Binası

AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, “Samsat ilçemiz Hükümet Konağı ve Ek Bina İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi yapım  işi ihalesi  TOKİ tarafından 18 Haziran tarihinde yapılacaktır. Samsat ilçemize ve kıymetli hemşerilerimize hayırlı hizmetlere vesile olması dileklerimle…” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı