Adıyaman

“Milletimizin hizmetkârıyız”

Aydın’ın Adıyaman Temasları

“Milletimizin hizmetkârıyız”

 

Seçim bölgesi Adıyaman’da bulunan AK Parti Grup Başkanvekili Av.Ahmet Aydın, çeşitli temaslarda bulunmayı sürdürüyor.

İl Genel Meclis Üyeleriyle bir araya gelen AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, ilçelerin, köylerin sorunlarını dinleyip, çözümü noktasında istişare toplantısı yaptı.

İl Genel Meclisi üyeleriyle yapılan toplantıya AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, AK Parti Adıyaman Milletvekili Salih Fırat, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hakan Öncel, İl Genel Meclisi Başkanı Salih Şahan ve İl Genel Meclisi Üyeleri katıldı.

AK Parti hükümetiyle birlikte Cumhuriyet tarihinden bu yana yapılamayanları 13 yıla sığdırdıklarını ve bu hizmetleri gerçekleştirirken de hep birlikte çaba sarf ettiklerini ve bu anlamda İl Genel Meclisi üyelerinin de çok gayretleri olduğunu belirten AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın; “Bizler hizmeti kimler aracılığıyla veriyorsak onların da bu süreçte daha etkin ve daha verimli olabilmeleri için hep bira arada hareket ediyoruz. Köylerimizdeki orunlar ihtiyaçlar, yapılanılar ve bundan sonra yapılacaklar konusunda istişare ederek ortaya koyuyoruz. Bu bağlamda il genel meclis üyelerimizle bir araya gelip istişare toplantısı yaptık. Düzenlemiş olduğumuz toplantıda bu güne kadar neler yaptık bundan sonra neler yapmamız gerektiği konularında uzun soluklu bir toplantı oldu. Köylerimizin talepleri nelerdir, ihtiyaçları nelerdir bu bağlamda da bize ne görev düşüyor diye bir yol haritası koyduk ortaya. Gerçekten 2005 yılından itibaren KÖYDES’le birlikte gittiğimiz her yerde, her köyde AK Partinin mührünü görmek mümkün. Köylerimizin sorunları, ihtiyaçları büyük oranda çözülmüş durumda. İçme suyu, yol sorunu minimuma düşmüş durumda. Ama buna karşın ihtiyaçlar bitmez. Altyapı, köy konağı ve sosyal alanla gibi yeni ihtiyaçlar doğmakta. Bunları da hep birlikte projelendirerek bu projelere de Ankara’dan kaynak aktararak bir bir hayata geçiriyoruz. Çok güzel hizmetler yapıyoruz, gittiğimiz köylerde de vatandaşlarımız bizi en güzel şekilde karşılıyorlar, anlımız açık bir şekilde köy köy dolaşıyoruz. Tabi bizler bu millet için ne yapsak azdır. Onun için iktidara geldiğimiz günden bugüne milletimize hizmetkar olmaya devam ediyoruz. Bu vesileyle bu çalışmalarımızda bizlere yardımcı olan, rehberlik eden İl Genel Meclisi üyelerimize çalışmalarından ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

 

Aydın’dan Eski Başkanlara Ziyaret

AK Parti Grup Başkanvekili Av.Ahmet Aydın, AK Parti Eski İl Başkanlarından Yaşar Güleç, Lütfullah Ayhan ve Merkez İlçe Başkanı Abdurrahman Dimez’i ve Zeynel Özbilgin’i ziyaret ederek bir süre sohbet etti.

Aydın, “Halkımızın her kesimini gezip dolaşıyoruz. Teşkilatımızın  ilk kuruluşundan bu yana görev alan, emek vermiş arkadaşlarımızı, kardeşlerimizi ziyaret ediyoruz. Onlarla hemhal oluyoruz. AK Parti vefa partisidir. Vefa Partisi olana AK partide emek veren her kesimin hem duasına hem desteğine ihtiyacımız var. Bu vesileyle çalışan, milletimize hizmet noktasında emek veren, gayret sarf eden tüm arkadaşlarımızla bir arada omuz omuza, gönül gönüle mücadele ediyoruz. Ak partinin sadece bir siyasi parti olmadığını aynı zamanda bu partinin bir misyon, vizyon ve bir dava olduğunu gösteriyor. Dava ehli olan kardeşlerimizin görevi ne olursa olsun, nerede bulunursa bulunsun ama milletin umudu olan, ümmetin umudu olan bu davanın büyümesi adına hep birlikte elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bu vesileyle AK Partinin kuruluşundan bu yana partimizde yer alan, görev alan ve hizmet eden arkadaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Aydın ve Kutlu’dan AGAD’a Ziyaret

AK Parti Adıyaman Milletvekili ve Grup Başkanvekili Ahmet Aydın ve Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu Adıyaman Faal Gazeteciler Cemiyeti (AGAD)’ni ziyaret etti. AGAD Başkanı İbrahim Aslan ve yönetim kurulu ile bir araya gelen Aydın ve Kutlu, gündeme dair açıklamalarda bulundular.

Ak Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, yaptığı açıklamada, kendilerinin her zaman kolektif aklı ön planda tuttuklarını söyledi.

Her zaman milletin talepleri ile orantılı olarak çalıştıklarını anlatan Aydın, “Milletin içinde millet ile birlikte siyaset yaptık, dolayısıyla milletimizin sorunları, ihtiyaçları, talepleri, bizim varlık sebebimiz oldu. Aynı zamanda, bizi var eden, iktidara taşıyan, iktidarda bizi bu günlere kadar getiren milletimizdir. Dolayısıyla bizimde amacımız, siyaseti millete hizmet aracı olarak görüp, bu vesileyle millete hizmetkar olabilmek. Bu bağlamda tabi ki ihtiyaçlar var, talepler var, yapılanlar var yapılacaklar var”dedi.

 

Seçimden Seçime Siyaset Yapan Parti Değiliz

Kendilerinin sadece seçimden seçime halkın arasında olan, sadece seçim döneminde sahada olan bir siyasi parti olmadıklarını anlatan Aydın, şunları kaydetti: “Ak Partiyi millet kurdu, millet ile birlikte siyaset yapıyor ve milletin istikametinden şaşmadan hareket ediyor. Dolayısıyla her fırsat bulduğumuzda, her anımızda emin olun Ankara’da hiç vakit kaybetmeden eğer bir görevimiz yoksa, eğer bir toplantı, başka bir ilde görev almadıysak mutlaka burada, seçim bölgemizde halkımızla beraberiz. Yerinde sorunları teşhis ediyoruz, tespit ediyoruz, anında etkili çözümler getiriyoruz. Dolayısıyla yaklaşık aslında 99’dan beri siyasetin içerisindeyim, 2002’den itibaren işte Fazilet Parti, Ak Parti kuruluşlarından beri de içindeyim. Adıyaman’ın neresinde bırakın ilçelerinde, hangi köyünde, ne sorunları var ve bu köylere neler yapmışız ve bundan sonraki süreçte neler yapacağız, bu hakikaten bilen ve yerinde gören insanlarız. Köy köy, kasaba kasaba, şehir şehir, cadde cadde, sokak sokak dolaşıyoruz. Bütün köylerimiz, bütün ilçelerimiz ve il merkezlerimiz ve orada yaşayan insanlarımız bizim için en öncelikli olanlardır. Bizde onlarla birlikte inşallah siyaset yaparak, halkımıza hizmet etmeye çalışıyoruz”

 

Kamu Yatırımları 45 – 50 Katına Çıktı

13 yıllık süreç içerisinde yaptıkları pek çok icraatin olduğunu belirten Aydın, “Reform var. Bundan sonraki süreçte yapacaklarımızda var. İlçe ilçe nerede ne yapmışız, bunu mukayeseli olarak broşürler halinde geçen seçimde de dağıttık, bu seçimde de inşallah yeniden dağıtacağız. İl genelinde yaptıklarımız hepsi burada mevcut. Şimdi genel bir iki örnek vermek istiyorum. Bir defa Adıyaman Kamu yatırımları noktasında Ak Parti döneminde ciddi bir yatırım gördü. İki bin iki yılında on milyon gelen kamu yatırımı yıl bazlı olarak söylüyorum. Bu gün 450 – 500’e kadar çıkıyor. Yıllık gelen kamu yatırımı yani 45 – 50  kat fazla geliyor.  Adıyaman’a yıllık oranda, on milyon TL’den 450 -500 milyon  TL’ye çıktı. Bugün 7 milyarın üzerinde yani eski para ile yedi katrilyon üzerinde yatırım yapmışız. Daha çok yapacağımız yatırımlarda söz konusu. Bu giderek her geçen gün artıyor. Yine 2002 yılında Adıyaman 81 il arasında 68. sıradaydı almış olduğu kamu yatırımı tutarı bakımından. Zaten hiçbir yere yatırım yok, Adıyaman’a hepten yok 68. Sırada Adıyaman Ak Parti döneminde 14. Ve 13. sıraya kadar çıktı, çoğu büyük şehri solladı” diye konuştu.

 

 Vatandaşlarımız Hizmetleri Biliyor

Bunların hepsini vatandaşların bildiğini dile getiren Aydın, şöyle konuştu: “Şimdi bunların hepsi var, bunları halkımızda biliyor, yaşıyor. Yollar, köprüler, hastaneler, okullar ve bütün kamu yatırımları. Bu bağlamda görmek mümkün. Tabi bunlar sonrası içinde seçim beyannameleri açıkladı siyasi partiler.  Ak Parti de açıkladı ve toplumun her kesimini açıklayan bir beyanname açıkladı. Gençleri, çocukları, kadınları, yaşlıları, çalışanı, emekliyi toplumun her kesimini kucaklayan güzel bir beyannamemiz oldu. Ak Partinin beyannamesi sadece bir beyanname değil aslında, aynı zamanda bir hükümet programıdır. Çünkü Ak Partisiz bir Türkiye’nin, Ak Parti olmadan bir iktidarın olamayacağı 7 Haziran sonuçlarından sonrada çok net olarak ortaya çıktı. Dolayısıyla Ak Parti vadetmişse taahhüdünü mutlaka yerine getirir. Ak Parti söz vermişse o söz mutlaka gerçekleşir, ötekiler gibi değil yani bekara boşanmak kolaydır derler ama Ak Parti dediğim gibi hükümet olması muhtemel olan bir parti dolayısıyla biz neyin ne şekilde yapacağımızı çok iyi biliyoruz. 13 yıllık bir iktidar tecrübesi var”

 

Adıyaman’a Özel Seçim Beyannamemiz Oldu

Adıyaman’a özel bir seçim beyannamesinin olduğunu belirten Aydın, konuşmasını şöyle tamamladı: “Bunları bir tarafa koyarsak, biz bu dönem Adıyaman için farklı bir çalışmada yaptık, Adıyaman’a özel bir seçim beyannamesi olsun istedik. Adıyaman çok önemli bizim için sonuçta. Adıyaman’da milletvekili seçiyoruz, bu bölgede yaşıyoruz. Burada da kısa, orta, uzun vadede hedef ihtiyaç ve taleplerimizi ortaya koyan adeta Adıyaman’ın bir seçim beyannamesi olacak olan ve bir seçim taahhüdü olacak olan vaatlerimizi de biz kaleme aldık ve bunu çok iyi çalıştık.  7 Haziran’dan beri de çalıştık,  bunun öncesi de çalıştık.  7 Haziran’da aslında yetişti de geç kaldığı için açıklamadık. İlk bir yılda yapılması gerekenler, bir beş yıllık orta vadede planlananlar, 5, 15 yıllık uzun vadede yapılacak şeklinde planlar yapıldı. Bu sürelerde ne yapılacaksa tek tek bunları yazdık, yani farzı mahal işte Sincik’te, Gerger’de yada bir başka yer Tut’ta, Besni’de, sağlık alanında ulaştırmada, eğitimde neler yapacağımızı  ilk bir yılda, bir 5 yılda, 15 yıllardaki uzun vadede yapacaklarımız ve bunların hepsinin de takibini yapacağız. Dolayısıyla burada dediğim gibi bunlar öyle sözde vaatler değil. Biz yapamayacağımız sözü vermeyiz, verdiğimiz sözü de gerçekleştiririz”

 

Basına Destek Olmalıyız

Adıyaman Belediye Başkanı Husrev Kutlu ise “Basın ülkemizin gözü, kulağı, sesi her şeyidir. Halkın nefes alacağı, bilgi alacağı bir yerdir. Bizde basın mensuplarımızla bir araya gelerek, özgür basını nasıl oluşturabiliriz, bunun yerel yönetimlerde nasıl bir zemin hazırlanması lazım, merkezi yönetimde nasıl bir zemin hazırlanması lazım, bunların görüşmelerini yapıyoruz. Adıyaman’da da basın konusunda biraz kısır bir yer, tek bir televizyonumuz var. Basın becerisinin açık tutulabilmesi için elimizden gelen gayreti yapıyoruz. Basınımızın da ne kadar tarafsız olursa o kadar güçlü olacağını bilip, tarafsızlığını bozmaması lazım. Bu bağlamda bizler elimizden geleni yapacağız. Sizlerde bu tarafsız haberciliği mutlaka yerine getiriyorsunuz, bundan sonrada getireceksiniz. Ben basın mensuplarımıza belediye başkanı olarak, yerel yöneticiniz olarak, teşekkür ediyorum. Bundan sonra da her zaman yanınızda olacağımı ifade etmek istiyorum” dedi.

AGAD Başkanı İbrahim Aslan ise Adıyaman basınının bir bütün olduğunu belirterek, kente yapılacak her türlü yatırım konusunda ellerinden geleni yaptıklarını dile getirdi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı