“Milletimiz, kendi kaderini kendisi tayin eder”

10 Nisan 2017 Pazartesi, 09:26

81 ilde ‘Evet’ için yürüdüler

“Milletimiz, kendi kaderini kendisi tayin eder”

 

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından Türkiye’nin 81 ilinde olduğu gibi Adıyaman’da da ‘Türkiye İçin Evet’ adlı yürüyüş düzenlendi.

TÜGVA tarafından organize edilen etkinliğe çeşitli sivil toplum kuruluşları da destek verdi. Mimar Sinan Parkı önünde başlayan yürüyüş, Demokrasi Parkında son buldu. Yürüyüşe katılanlar ellerinde Türk Bayrakları, referanduma ilişkin broşürleri caddede ilerleyen vatandaşlara dağıttı.

Demokrasi Parkında TÜGVA İl Temsilcisi İdris Toprak basın açıklaması yaparak, “Öncelikle milletimizin kaderini tayin edileceği tarihe sayılı günler kala iç ve dış düşmanlarımıza, ülkemize sahip çıktığımızı göstermek için ‘evet’ diye haykıran vatandan severlere şükranlarımızı sunuyoruz. Türkiye Cumhuriyetinin istikrarı ve bekası için oy kullanacağımız bu kaotik dönemde milletimizin açık bir seçim yapacak.

Dışta bütün kılıçlarını kuşanmış aziz milletimize ve çizilmiş sınırlara hapsolmadan Dünya’nın tüm mazlumlarına hamilik yapan devletimize karşı haçlı mücadelesine girişmiş Batı, içte 15 Temmuz’da dış düşmanlarla birlik olup Türk halkını kendi tankı ve tüfeğiyle vurmaya cüret etmiştir. FETÖ ve bunların 30 senedir yardakçılığını yapan PKK birleşmiş ‘hayır’da hayır var diyor. Biz hayrın ve şerrin Allah’tan geldiğine inanarak, ezilmiş, sömürgeleştirilmiş tüm coğrafyanın ümidi olan Liderimizi çıktığı yolda yalnız bırakmamak için ‘evet’ diyoruz” dedi.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz