Adıyaman

“Milletimiz bağımsız yaşayacağını gösterdi”

Fırat’tan 30 Ağustos Mesajı;

“Milletimiz bağımsız yaşayacağını gösterdi”

AK Parti Adıyaman Milletvekili Dr. Salih Fırat, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesajında, Millet olarak haklı, onurlu, şerefli ve asil direnişi ile bağımsız yaşamak isteyişini dünyaya göstermiş ve göstermeye tüm iradesi ile devam etmektedir.” dedi.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Dr. Salih Fırat, mesajında, “Aziz milletimizin ve ordumuzun bütünleşerek 30 Ağustos 1922’de büyük bir mücadele sonucu elde ettiği büyük zaferin doksan dördüncü yıldönümünü milletçe kutlamanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşamaktayız. Tarihimizde Ağustos ayının yeri ve önemi çok farklı olup ‘Zafer Ayı’ olarak nitelendirilmektedir. Aynı zamanda yeni Türkiye yolunda ilerlerken bu ay bizler için yeni bir zafer ayı olmuştur. Millet olarak haklı, onurlu, şerefli ve asil direnişi ile bağımsız yaşamak isteyişini dünyaya göstermiş ve göstermeye tüm iradesi ile devam etmektedir.” dedi.

Fırat, “15 Temmuz’da yaşadığımız hain darbe teşebbüssünde olduğu gibi birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi tehdit ederek kaos ortamı oluşturan ve ülkemizi bölme niyetindeki karanlık güçlere Aziz Milletimiz en iyi cevabı vermiştir. Herkes iyi bilmelidir ki, ülkemiz üzerinde oynanan bu hain girişimlere halkımız asla prim vermeyecektir. Bu millet milli ve manevi değerlerinden, insanlığa ve barışa hizmet etmekten kesinlikle taviz vermeyecektir. “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın”  düsturuyla hareket eden bir yönetim anlayışıyla devletimiz ilelebet var olacaktır.Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın ve ordumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramını tebrik eder, saygılar sunarım.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu