Millet demokrasi için ayakta

20 Temmuz 2016 Çarşamba, 10:00

Darbeyi yenen halk, nöbeti bırakmıyor

Millet demokrasi için ayakta

 

FETÖ/PDY terör örgütünün darbe girişimi sonrası sokağa dökülen vatandaşların meydanlardaki demokrasi nöbeti devam ediyor.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine Adıyaman’da on binlerce kişi darbenin 4. gününde Fettullah Gülen’in maketi asılarak idam edildi.

Adıyamanlılar Cumhurbaşkanı ve Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan tarafından “Evlerinize dönün” çağrısı yapılana kadar Hükümet Meydanını boş bırakmıyor.

Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, hükümet meydanında ‘demokrasi nöbeti’ tutan Adıyamanlılara hitap etti. Başkan Kutlu, “Adıyamanlılar olarak, dünyaya vatanın nasıl korunacağını en güzel şekilde gösterdik, göstermeye de devam edeceğiz inşallah” dedi.

15 Temmuz akşamı bir grup hain tarafından gerçekleştirilmeye kalkışılan darbe girişimine karşı durmak için ilk günden bu yana hükümet meydanında demokrasi nöbeti tutan Adıyamanlılarla bir arada olan Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, demokrasiye sahip çıkan hemşerilerine teşekkür etti.

Her yaştan on binlerce Adıyamanlının katıldığı demokrasi nöbetinin sonuncusunda Adıyamanlılara hitap eden Vali Abdullah Erin, AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat, Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu, MAZLUM-DER Genel Başkanı Ahmet Faruk Ünsal, AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Dimez, CHP İl Başkanı Mehmet Yıldırım, MHP İl Başkanı Hüseyin Özgün ile Alevi Kültür Dernekleri Başkanı Rıza Tanrıverdi birlik ve beraberlik mesajı verdi.

İlk olarak söz alan Vali Abdullah Erin, Adıyamanlıların ilk günden bu yana demokrasiye sahip çıktığını belirterek, tüm Adıyamanlılara teşekkür etti. Adıyaman’da Alevi’sinden Sünni’sine, Türk’ünden Kürt’üne, her görüşe sahip on binlerce Adıyamanlının tek yürek olduğunu ve 15 Temmuz akşamından bu yana meydanları ve caddeleri doldurduğunu da sözlerine ekleyen Vali Erin, bu yönüyle Adıyaman’ın tüm dünyaya model bir il olduğunu söyledi.

AK Parti Adıyaman milletvekili İbrahim Halil Fırat ise, demokrasiye sahip çıkan tüm Adıyamanlılara ve Türk milletine minnetlerini sunduğunu söyledi.

Darbelerin ülkeleri geriye götürdüğünü savunan MAZLUMDER Genel Başkanı ve Adıyaman eski milletvekili Ahmet Faruk Ünsal ise Adıyamanlılara hitaben yaptığı konuşmada, her türlü darbe girişiminin karşısında sonuna kadar durulmasını istedi.

Demokrasi nöbeti tutan kalabalığa karşı konuşan ve Aleviler olarak her zaman demokrasiden yana olduklarını söyleyen Alevi Kültür Dernekleri Başkanı Rıza Tanrıverdi ise yaptığı konuşmada, darbeye karşı herkesin tek yürek olması gerektiğini savundu.

Daha sonra kısa sözler alan CHP İl Başkanı Mehmet Yıldırım da CHP olarak milletin yanında olduklarını belirterek, “Hiçbir parti ve görüş ayrımı olmadan herkes demokrasiye sahip çıkmalı. Bunu en iyi ortaya koyan Adıyaman olmuştur” dedi.

MHP İl Başkanı Hüseyin Özgün ise yaptığı konuşmada, her zaman darbeye karşı olduklarını söyleyerek, “Darbe söylemi çıkar çıkmaz buna ilk tepkiyi ortaya koyan genel başkanımız Devlet Bahçeli olmuştur. Genel Başkanımız, hükümetin yanında olduğumuzu açıkça beyan etmişti. Çünkü biz her zaman demokrasilerden yana olduk. Adıyaman’da demokrasiye en başından beri sahip çıktı” şekkinde konuştu.

AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Dimez ise konuşmasında, meydanları dolduran tüm Adıyamanlılara teşekkür ederek, Adıyaman’ın birlik ve bütünlüğünün tüm dünyaya model olmasını temenni ettiğini dile getirdi.

Son olarak mikrofonu alan ve hükümet meydanında toplanan on binlerce Adıyamanlıya hitap eden Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu, Adıyamanlıların ilk saatten bu yana darbeye karşı gösterdikleri tutumun takdire şayan olduğunu söyledi. Hemşerilerine teşekkür ederek konuşmasını sürdüren Başkan Kutlu, “Adıyaman’ın cefakâr ve yiğit insanlarını selamlıyorum. Adıyaman’ın Alevi’siyle gurur duyuyorum, Sünni’siyle gurur duyuyorum, AK Partilisiyle gurur duyuyorum, CHP’lisiyle gurur duyuyorum, MHP’lisiyle gurur duyuyorum. Kısacası ben Adıyaman’la gurur duyuyorum. Çünkü darbe teşebbüsünün ilk saatinden bugüne kadar her kesimden hemşerilerim vatanına sahip çıkmak için hep burada oldular. Bundan dolayı büyüksün Adıyaman! Bu güzel kentin yüreği büyük bireylerinden bir söz istiyorum; Bu vatan için canını veren, geleceğimizi koruyan 208 yiğidimizin hesabını soracak mıyız? Arkasında kim olursa olsun, kim yaparsa yapsın, darbelere karşı duracak mıyız? Bu vatan için gerekirse canımızı verecek miyiz? Bu bayrağı en yukarıda tutmaya devam edecek miyiz? Bu ezanları her zaman minarelerimizde söyletecek miyiz? Biz Adıyaman olarak Türkiye’ye ve dünyaya vatan nasıl korunur, namus nasıl korunur bunu gösterdik. Bundan sonra da uyanık olmalıyız arkadaşlar, çünkü ‘su uyur, düşman uyumaz!’ Bizler sağ oldukça vatanımıza, Kur’an-ı’mıza, bayrağımıza ve şerefimize el uzattırmayacağız. Rüyamızda dahi görsek bunların başını ezeceğiz inşallah. Hep 7’sinden 70’ine olarak bilinir ama Adıyaman’da 40 günlüğünden 100 yaşına gelenine kadar herkes demokrasisine, milli iradesine sahip çıktı. Hepinizden Allah razı olsun. Sağ olun, var olun” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Abdullah Erin, AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat, Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu, AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Dimez, CHP İl Başkanı Mehmet Yıldırım, MHP İl Başkanı Hüseyin Özgün ve Adıyaman eski milletvekillerinden Ahmet Doğan birlikte fotoğraf çektirerek, Adıyaman’daki birlik ve beraberliği tüm dünyaya gösterdiler.

 

Fettullah Gülen temsili olarak idam edildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine Adıyaman’da on binlerce kişi darbenin 4. gününde Fettullah Gülen’in maketi asılarak idam edildi.

4 gündür meydanlarda darbe girişiminde bulunan hainlere idam cezası talebinde bulunan vatandaşlar, Adıyaman Hükümet Meydanında Fettullah Gülen’in maketini asarak idam taleplerini yenilemiş oldular.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz