Adıyaman

MHP’nin istişare toplantısı bugün

MHP’nin istişare toplantısı bugün

 

MHP’nin bugün yapılacak Sivas merkezli bölge istişare toplantısına Sivas, Yozgat, Tokat, Adıyaman ve Amasya milletvekili adayları ve teşkilatları katılıyor.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “Bölge toplantıları teşkilatlarımız ve camiamız için toydur, düğündür. Partimiz için demokrasi şölenidir” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, “24 Haziran Erken Seçimleri Dolayısıyla Yapılacak Temalı Toplantılar” hakkında basın açıklaması yaptı. Yalçın’ın konuya ilişkin yaptığı açıklama şöyle:

“MHP’nin gerçekleştireceği bölge istişare toplantıları vesilesiyle 24 Haziran’ın, bağımsız ve egemen Türkiye’ye giden yoldaki kutlu şafaktan yeni bir egemenlik güneşi doğacağı haykırılacaktır. Tıpkı 16 Nisan’da olduğu gibi milli iradenin şahlanacağı toplantılarımızda; sevinç, kucaklaşma, kardeşlik ve tesanüt iklimi hakim olacaktır. Bu vesileyle bölgesel toplantılarda bir araya gelecek arkadaşlarımız, doğumu yaklaşan yeni istiklal güneşinin muştucusu ve kutlayıcısı olarak kol kola girecekler, omuz omuza geleceklerdir. Toplantılarda; 24 Haziran’a kadar halkla yüz yüze, yan yana gelecek teşkilat mensuplarımız ve adaylarımıza, bölgesinde ve dünyada lider ülke Türkiye ideali için yola çıkarılan kutlu kervanın, Cumhuriyetin 100. yıl dönümünü idrak edeceğimiz 2023’te Kızılelma menziline varacağı anlatılacaktır. Artık dişlileri kırılmış, çarkı işlemeyen eski idare tarzının yerini Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin almasıyla Cumhuriyet rejiminin de bütün kurumlarıyla yeniden hayatiyet kazanacağı gerçeğinin altı bu toplantılarda kalın çizgilerle çizilecektir. Bölge toplantıları teşkilatlarımız ve camiamız için toydur, düğündür. Partimiz için demokrasi şölenidir. Buradan bölgelere, sonra da bütün Türkiye’ye yayılacak ortak enerji sayesinde, 16 Nisan referandumundaki seçmen iradesinden daha güçlü bir sandık temayülü tezahür edecektir. O tarihte halkın onayladığı yeni anayasal sistemin yürürlüğe girmesinin önündeki bütün suni engeller, MHP tabanının büyük katkısıyla 24 Haziran’da ortadan kalkmış olacaktır. Erken seçim kararının nasıl bir ileri görüşlülük ve isabetle alındığı; bütün kirli tezgahların, bütün sinsi oyunların, bin yıllık kardeşliğimizin ve kendi topraklarımızda ebedi egemenliğimizin önüne konan sinsi tuzakların nasıl bozulduğu, 25 Haziran’dan itibaren ayan beyan anlaşılacaktır.”

Açıklamaya göre; seçim çalışmaları kapsamında, MHP tarafından “24 Haziran Yeni Bir Doğuş, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, Neden, Nasıl?” temalı, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de katılacağı bölge istişare toplantılarının tarihleri ve kapsadığı iller şöyle:

“6 Haziran 2018 Sivas merkezli bölge istişare toplantısı: Sivas, Yozgat, Tokat, Adıyaman ve Amasya.

7 Haziran 2018 Kayseri merkezli bölge istişare toplantısı: Kayseri, Malatya, Kahramanmaraş, Niğde, Nevşehir, Kırşehir.

8 Haziran 2018 Konya merkezli bölge istişare toplantısı: Konya, Karaman, Aksaray, Burdur, Isparta ve Afyonkarahisar.

9 Haziran 2018 Bursa merkezli bölge istişare toplantısı: Bursa, Balıkesir, Yalova, Bilecik, Çanakkale, Kütahya ve Eskişehir.

10 Haziran 2018 İzmir merkezli bölge istişare toplantısı: İzmir, Manisa, Uşak, Denizli, Aydın ve Muğla.”(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu