Anasayfa / Adıyaman / Mevsimler karıştı, kar erken düştü
ÇELİKHAN'A YILIN İLK KARI YAĞDI

Mevsimler karıştı, kar erken düştü

Çelikhan ve Sincik ilçesine yılın ilk karı yağdı

Mevsimler karıştı, kar erken düştü

 

Bütün dünyada olduğu gibi Adıyaman’da da iklim değişikliği göze çarpıyor. Ekim ayında aşırı yağış, fırtına derken, yılın ilk karı da düştü. Çelikhan ve Sincik ilçesinde havaların soğumasıyla birlikte yılın ilk karı ilçenin yüksek kesimlerine erken düştü.

Bu yıl havanın erken soğumasıyla beraber Sincik’in en yüksek noktası olan Türk Dağ’ına yılın ilk kar düştü. Yağan karla beraber ilçe merkezindeki hava sıcaklıklarında ise ciddi anlamda düşüş yaşandı.  Beş gündür etkili olan sağanak yağmur yağışı, ilçenin yüksek kesimlerinde yerini kar yağışına bıraktı. Kar yağışı ile birlikte hava sıcaklığı gece 3 dereceye kadar düştü. Bu yıl havaların erken soğuduğunu belirten vatandaşlar, Sincik ilçesine genelde Kasım ayının sonlarında kar yağdığını belirterek Ekim ayında kar yağmasına şaşırdıklarını söyledi.

 

Çelikhan’a yılın ilk karı yağdı 

Çelikhan ilçesine yılın ilk karı yağdı.  Hava sıcaklığının düşmesiyle Çelikhan’ın yüksek rakımlı olan Akdağa yılın ilk karı düştü. Beyaza bürünen Akdağı’ın yüksek kesimlerine kar kalınlığı 5 ile 10 santim arası olduğu görülüyor. Yüksek kesimlere yağan kar nedeniyle ilçede soğuk hava etkili olmaya başladı.(İHA)

 

Bu Habere de Bakın

Kent Konseyi’nden Barış Pınarı Gazisine Ziyaret

Adıyaman Kent Konseyi Başkanı Sinan Temel “Barış Pınarı Harekatı”nda yaralanan hemşehrimiz Piyade Uzman Onbaşı Çavuş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir