Son Dakika
19 Haziran 2018 Salı

Meslektaşımızı toprağa verdik

27 Mart 2017 Pazartesi, 09:25

Meslektaşımızı toprağa verdik

 

Adıyaman’da yaklaşık 60 yıldan beri gazetecilik yapan Fadıl Binzet (83), yaşamını yitirdi.

Adıyaman’da yaklaşık 60 yıldan beri gazetecilik yapan ve bir süreden beri hastanede tedavi gören Fadıl Binzet, hayatını kaybetti. Çeşitli hastalıkları nedeniyle tedavi gördüğü Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakımında hayatını kaybeden Fadıl Binzet için Adıyaman Belediyesi Yeni Mezarlık Camiinde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Fadıl Binzet’in cenaze namazına, Adıyaman Valisi Abdullah Erin, TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Dimez, Vali Yardımcısı Murat Süzen, Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Başkanı İbrahim Aslan, Adıyaman Gazeteciler Cemiyet Başkanı Zeki Dişkaya, GAP Gazeteciler Cemiyet Başkanı Zeynal Abidin Kıymaz, gazeteciler, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Muhabirlik hayatına 1957 yılında ilk olarak Hürvatan Gazetesinde başlayan Fadıl Binzet sırasıyla, Cumhuriyet Gazetesi, Hürriyet Haber Ajansı, TRT, Doğan Haber Ajansı’nda muhabirlik ve Adıyaman’da Bugün gazetesinin yazarlığı ile yayın kurulu üyeliği yaptı. Gazetecilik yanında çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev alan Fadıl Binzet’in “Dünden Bugüne Adıyaman” isimli kitabı bulunuyor.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz