Adıyaman

Mervegül’ün Hayalini Vali Demirtaş Gerçekleştirdi

Mervegül’ün Hayalini Vali Demirtaş Gerçekleştirdi

 

Geçtiğimiz hafta basın yayın kuruluşları ve internet siteleri aracılığıyla gündeme gelen doğuştan bedensel engelli Mervegül Aslan’ın bilgisayar talebini içeren haberlerle ilgili harekete geçen Vali Mahmut Demirtaş, eşi Beyhan Demirtaş ile birlikte Adıyaman Merkez Bahçecik Mahallesi Toki konutlarında yaşayan doğuştan bedensel engelli Mervegül Aslan’ı evinde ziyaret ederek bir adet diz üstü bilgisayar armağan etti.

Aslan ailesinin 4 çocuğundan en büyüğü olan 15 yaşındaki bedensel engelli Mervegül Aslan’ı evinde ziyaret ederek bilgisayar hayalini gerçeğe dönüştüren Vali Mahmut Demirtaş ve eşi Bayan Demirtaş, Mervegül’le  sohbet ederek yakın ilgi gösterdi.

Ziyarette, Halk Eğitim Merkezi tarafından görevlendirilerek Mervegül’e evinde eğitim vererek, egzersizler yaptıran Özlem öğretmen ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Aziz Özbilgiç’te hazır bulundu.

Hayal ettiği diz üstü bilgisayara kavuşan Mervegül’ün mutluluğu ise yüzüne yansıdı. Mervegül’ün ailesi ise, kızının yaşama sevincini artıran Vali Mahmut Demirtaş’a ve eşi Beyhan Demirtaş’a gösterdikleri yakın ilgi ve alakadan dolayı teşekkür etti.

Mervegül’e Dizüstü Bilgisayar’ın yanında genç odası takımı alacağını da ifade eden Vali Mahmut Demirtaş, “Devletimizin sıcak yüzü her zaman yanlarında olacaktır. Ailemizin diğer sıkıntılarını da yerinde tespit ederek, devlet olarak her türlü desteği vereceğiz. Vatandaşlarımızın dertleriyle dertlenmek, onların sevinçlerine, mutluluklarına ortak olmaya çalışmak bizim asli görevlerimizden biridir. Bugün de doğuştan bedensel engelli Mervegül kızımızı ziyaret ederek, onu mutlu etmek istedik. Devletimiz her konuda olduğu gibi eğitim alanında da engelli vatandaşların yardımına koşuyor. Mervegül’e okuma yazma öğretmenin yanında egzersizler yaptırarak, kızımızın hayata tutunmasına ışık olan bayan öğretmenimize çok teşekkür ediyorum. Bugün Mervegül’ün yüzündeki tebessüm bize de yansıdı. Engellilerimiz için Adıyaman merkezde 12 derslikli bir okul yapacağız. Bu okulun açılmasıyla birlikte engellilerimiz artık ev hapsinde yaşamak zorunda kalmayacak. Bu çocuklarımızı sabah evlerinde arabalarla alıp, akşam evlerine bırakacağız. Böylece gerek engellilerimiz gerekse de aileleri biraz daha rahat bir hayat yaşayacaktır” dedi.

Karşılıklı sohbet içerisinde geçen ziyaret sonunda Vali Demirtaş ve eşi, Mervegül’ün kardeşlerine de çeşitli hediyeler verdi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı