Adıyaman

Meclis Üyeleri Beşpınar’da Fidan Dikti

Meclis Üyeleri Beşpınar’da Fidan Dikti

 

Adıyaman İl Genel Meclis Başkanı Salih Şahan ve Genel Meclis Üyeleri Vali Mahmut Demirtaş’la birlikte Beşpınar’da devam eden ağaçlandırma çalışmalarına katıldı.

İl Özel İdaresi 2015 Yılı Faaliyet Raporu görüşmelerinin ardından Beşpınar projesinin uygulandığı ziyaret çayı alanına giderek Vali Mahmut Demirtaş’la birlikte bölgenin en büyük mesire alanında ağaçlandırma çalışmalarına katılan meclis üyeleri, kendileri için ayrılan alanda yetişmiş ağaç türlerini toprakla buluşturdu.

İl Genel Meclis Üyeleri 1.300 dönümlük alanda uygulanan ve Adıyaman’ı doğal yaşam alanına dönüştürecek Beşpınar Projesinde yürütülen çalışmalar ve proje içerisinde yapılan sosyal alanlarla ilgili Vali Mahmut Demirtaş’tan bilgi aldı.

Beşpınar Projesinin uygulama alanı bakımında bölgenin en büyük projesi olduğunu kaydeden Vali Mahmut Demirtaş, “Bu proje ile amacımız Adıyamanlı vatandaşlarımızın aileleriyle birlikte yeşil alanların içerisinde piknik yapabilmelerini ve dinlenebilecekleri alanlar oluşturmaktır. Hedefimiz bu yıl proje içerisinde yer alan 600 dönümlük alanı bitirmektir. Bu projeler bizim için birer hayaldi. Hayal edilemeyen projeleri Adıyaman’da hayata geçirdik. Bu projenin bu aşamaya gelmesinde emek veren, katkı sunan Maliye Bakanımıza, Orman ve Su İşleri Bakanımıza, Gençlik ve Spor Bakanımıza, Kalkınma Bakanımıza, Milletvekillerimize, İl Genel Meclis Üyelerimize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

İl Genel Meclis Üyeleri, Beşpınar’da yürütülen çalışmaları yerinde gezdikten sonra yetişmiş ağaç türlerini toprakla buluşturdu.

Vali Demirtaş, ağaç dikiminin ardından İl Genel Meclis Üyeleri onuruna Beşpınar Sultan Sarayında öğle yemeği verdi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu