Adıyaman

Mali Destek Programı Tanıtıldı

Mali Destek Programı Tanıtıldı

 

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı tarafından İpekyolu Kalkınma Ajansı desteklerine ilişkin bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Adıyaman, Gaziantep ve Kilis illerinde faaliyet gösteren İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA)’nın 2015 yılı Mali Destek Programı Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odasının ev sahipliğinde tanıtıldı.

İpekyolu Kalkınma Ajansının 2015 yılı proje teklif çağrısı kapsamında ilan ettiği Rekabetçilik ve Yenilikçilik Kapasitesinin Arttırılması Mali Destek Programı, Kültür Turizm Altyapısı Mali Destek Programı ve GAP Organik Tarım Değer Zinciri Pilot Uygulamaları Mali Destek Programına yönelik proje yazma kapasitesini ve proje kalitesini artırmak, başvuru sahiplerinin mali destek programları kapsamında sunulan desteklerden daha fazla yararlanmalarını sağlamak amacıyla ATSO Meclis Salonunda proje yazma eğitimleri düzenlendi.

İpekyolu Kalkınma Ajansı program yönetim birimi uzmanları Serap Özen ve Abdulmenap Ertaş tarafından yapılan sunumda, programın içeriği, proje hazırlarken dikkat edilmesi gereken hususlar ve mali kaynaklar konuları hakkında bilgiler verildi.

İpekyolu Kalkınma Ajansının Gaziantep ve Kilis, Adıyaman illeri için üç ana başlıkta destekleyeceği 2015 yılı Mali Destek Programının toplam bütçesinin 4 milyon TL’si Kültür Turizm Altyapısı Mali Destek Programı, 4 milyon TL’si Rekabetçilik ve Yenilikçilik Kapasitesinin Arttırılması Mali Destek Programı ile 2 milyon 250 bin TL’si ise, GAP Organik Tarım Değer Zinciri Pilot Uygulamaları Mali Destek Programı kapsamında yapılacak başvurulara ayrıldı.

2015 yılı Mali Destek Programlarına online son başvuru tarihi 27 Mart 2015, projelerin Ajansa son teslim tarihinin ise 3 Nisan 2015 olduğu, daha detaylı bilgiye www.ika.org.tr adresinden ulaşılabilineceği belirtildi.

Katılımın yoğun olduğu toplantıya, oda üyeleri, girişimciler ve girişimci adayları, kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri ile KOBİ’lerin temsilcileri katıldılar. Sunum soru cevap bölümünün ardından toplantı sonlandırıldı.(BHA)

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu