Son Dakika
26 Mayıs 2018 Cumartesi

Bu makbuz, bir üniversiteye yakışmadı

26 Mayıs 2016 Perşembe, 08:30

Bu makbuz, bir üniversiteye yakışmadı

 

Adıyaman Üniversitesi kampus alanının güzelliklerini, mutlu günleriyle ölümsüzleştirmek isteyen genç çiftlerden 50 lira fotoğraf mekanı olarak alınıyor, ancak karşılığında verilen makbuz, bir üniversiteye yakışmıyor. Hem resmi değil, hem de çalakalem elle yazılan ve hiçbir hükmü olmayan kağıttan ibaret.

Adıyaman Üniversitesi’nde Adıyaman Üniversitesi Destekleme Vakfı varken, “resmi olmayan yolla para tahsili” yoluna gidilmesi, hem bir resmi kuruma hem de üniversite gibi bir eğitim yuvasına yakışmıyor.

Adıyaman’da nişan ve düğün töreni öncesi, genç çiftlerin güzel mekanları var diye Adıyaman Üniversitesini tercih etmesi, üniversite yönetimi için aslında bir onurdur. Çünkü Adıyaman’da fotoğraf çekilecek güzel alan bulmak zor, en önemlisi de üniversitede var.

Üniversite yönetiminin fotoğraf çekimini bir kurala ve bir ücrete bağlaması anlaşılır ama anlaşılmayan, Adıyaman Üniversitesinin veya Destekleme Vakfının bu parayı tahsile yetkili ve resmi makbuzla yapması gerekirken, çalakalem ve hiç de üniversite gibi eğitim ve bilim yuvasına yakışmayacak bir kağıt parçasıyla elli lira alınması, her çiftin aklında soru kalmasına ve bir süre sonra toplumun tümünün aklına soru işaretleri oluşmasına neden olacaktır. Umuyoruz ki, Adıyaman Üniversitesi bu yanlıştan kısa sürede döner, hukuksuz uygulamayı hem hukuka uygun hem de üniversiteye ya da vakfa kaynak olarak aktarılmasına neden olur.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz