Adıyaman

Mahallem Huzurlu Projesinin İkincisi Hayata Geçti

Mahallem Huzurlu Projesinin İkincisi Hayata Geçti

 

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nün ‘Mahallem Huzurlu’ projesinin ikincisi hayata geçirildi.

2015 yılında birincisini hayata geçiren Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü 2016 yılında ‘Mahallem Huzurlu-2’ projesinin startını verdi. Proje kapsamında mahalle muhtarlarına, okul müdürlerine, rehber öğretmenlere, imamlara ve Kuran kursu öğreticilerine terör  ve terör örgütleri anlatılıyor.

İkinci projenin açılışı Paşa Konağı’nda muhtarlarla yapılan toplantıyla yapıldı. Adıyaman Emniyet Müdürü Fikret Salmaner ve muhtarların katıldığı toplantıda terör örgütleri ve terör örgütlerinin eleman temin etmedeki yöntemleri anlatıldı.

Terörle Mücadele Şube Müdürü Murat Düzgün yaptığı açılış konuşmasında proje hakkında bilgiler vererek, “2015 yılında birincisini gerçekleştirdiğimiz ‘Mahallem Huzurlu’ Projesinin 2016 yılında ikincisini yapıyoruz. Projemizin amacı, mahallemizde bulunan muhtarlarımız, imamlarımız, okul müdürlerimiz, rehber öğretmenlerimiz, Kuran kursu hocalarımıza terör örgütleri, terör örgütlerinin yöntemlerini anlatan toplantılar yapmaktır.  Mahallemiz için, gençliğimiz için, ülkemiz için çalışmalarımızda bizlere yardımcı olmanız bizleri sevindirecektir” diye konuştu.

Emniyet Müdürü Fikret Salmaner ise konuşmasında, Ankara’da ki saldırıya ağırlık vererek, “Güzellikler adına güzel içeriği olan projeler hazırlıyoruz. Ama karşımızdaki insanların güzellikten anlayan halleri yok. Onlar yaptıkları bu şiddet ve terör ile halkı sindireceklerin düşünüyorlar. Ama onlar emellerine ulaşamayacaklar. Biz devleti kurarken temelinde insanı yaşatmayı ilke edinen bir milletiz.  İnsanı yaşatırken, adaleti dağıtmayı ilke edinmişiz. En kısa sürede bunun failleri ve arkasında kiler yakalanacaktır. Yapılan bu tüm eylemlerin hiçbirisi amacına ulaşamayacaktır.

Bizler mahalle temsilcileriyle insanların huzuruna katkı sağlamak için neler yapabiliriz diye çalışıyoruz. İnsanları daha huzurlu, kentleri daha yaşanır kılmak, gençlerdeki umudu yeşertmek için bu projeleri yapıyoruz. Adıyaman özelinde teröre taviz verilmiyor. Biz mahallelerimizin huzuruna sağladığımız zaman huzurlu bir il olacağız, huzurlu bir ülke olacağız. İçinize sızabilecek kişilere karşı bizimle işbirliğinizi daha da arttırmanızı istiyoruz. Bu konuda bizle sürekli dirsek temasında olmanızı istiyoruz. Ülke olarak daha huzurlu ve daha güzel günleri hak ediyor” ifadelerini kullandı.  Program, polis memuru Molla Karakuş’un sunum eşliğinde projeyle ilgili bilgi vermesiyle devam etti.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu