Adıyaman

Mahalleliden Tozlu Yol Eylemi

Mahalleliden Tozlu Yol Eylemi

 

Adıyaman’da yol genişletme çalışmaları sırasında meydana gelen toza tepki gösteren mahalleli yolu trafiğe kapattı.

Edinilen bilgiye göre, Adıyaman Belediyesi ekipleri, 30 Ağustos Caddesi’nde yol genişletme çalışmaları kapsamında ikamet sahipleriyle anlaşma sağlanan yerlerdeki yıkımın ardından asfaltlama çalışması yaparken, genişletme çalışmasının yapılamadığı yerlere ise beyaz kum döktü.MAHALLELİDEN “TOZLU YOL” EYLEMİ Kumun dökülmesiyle meydana gelen toza tepki gösteren mahalle sakinleri yolu trafiğe kapattı. Olay yerine gelen polis ekibi mahalle sakinlerini sakinleştirmeye çalıştı. Polis ekiplerinin mahalle sakinleriyle görüşmesi sonrasında mahalleli yola attıkları taşları kaldırarak yolu trafiğe açtı.

Tozdan nefes alamadıklarını belirten mahalle sakinleri, “Genişletme çalışması tamamlanan kısımlarında asfalt çalışması yapıldı. Genişletme yapılmayan bölümlere ise beyaz kum döküldü. Beyaz kumun döküldüğü noktalarda tozun daha fazla çıkmasıyla nefes alamaz hale geldik, bu sıcak havada pencerelerimiz tozdan dolayı sürekli kapalı kaldı. Bizlerde yolu trafiğe kapattık” dedi.

Öte yandan, Adıyaman Belediye başkanı F. Hüsrev Kutlu Pazar günü 30 Ağustos Caddedindeki Yapılan Asfaltlama Çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Kutlu: “Elektrik hatlarının yeraltına alınması sebebiyle geciken 30 Ağustos caddesinin asfaltını İnşaallah bu gün bitiriyoruz. Bazı mülkiyet ihtilafları ve elektrik hatları Yüzünden geciktik. Mahalleliden özür deliyorum. Bir kaç evin bahçesi de yola katılırsa daha güzel olacak.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi – İHA

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı