Son Dakika
17 Temmuz 2018 Salı

Mahalle sakinleri hastane istiyor

28 Ekim 2016 Cuma, 08:35

              Mahalle sakinleri hastane istiyor

Adıyaman Turgut Reis Mahallesi Muhtarı Abdulkadir Geylani Taş, eski devlet hastanesinin yerine yapılacak olan hastanenin biran önce yapılması gerektiğini kaydetti.

Turgut Reis Mahallesinde bulunan eski devlet hastanesinin yerinin atıl bir vaziyette bırakılmasının kabul edilemez olduğunu belirten Turgut Reis Mahalle Muhtarı Abdulkadir Geylani Taş, yetkililerin yapılması planlanan hastane binasını biran önce yapması gerektiğini ifade etti.

Konuyla ilgili basın açıklaması yapan Abdulkadir Geylani Taş, “Kapatılmış olan eski devlet hastanesiyle ilgili büyük bir sıkıntı yaşıyoruz. Kocaman bir arazi, kocaman bir devlet hastanesi ve şuan atıl halde bekliyor. Kocaman bir binayı iki tane güvenlik görevlisi koruyor. Buraya madde bağımlıları gelse  ve burada toplumun huzurunu bozacak davranışta bulunsalar bunun sorumlusu kim olacak? Bu binanın bu şekilde beklemesi doğru değil. Bu arazinin akıbetiyle ilgili kimse net bir şey söylemiyor. Turgut Reis Mahallesine bu hastaneyi kazandıran Hacı Mehmet İnan Vakfına mı devredilecek, yoksa hastanemi yapılacak?

Biran önce bu hastanenin açılmasını istiyoruz. Buradaki esnaflarda, vatandaşlarda yani akılınıza gelecek herkes mağdur. Baş ağrısı için, iğne için 400 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gidiliyor. Hem mahalle için hem de hastalar için buranın yeniden faaliyete geçirilmesi gerekiyor” dedi.

(IHA)
 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz