Mağdur aile yalnız bırakılmadı

28 Ocak 2017 Cumartesi, 09:43

Kızıyla yaşayan ihtiyaç sahibi kadın yardım bekliyor

Mağdur aile yalnız bırakılmadı

 

Adıyaman’da 6 yıl önce imam nikahı ile evlenen Gülizar Doğan, eşinden ayrıldıktan sonra 5 yaşındaki kızı ile birlikte yardıma muhtaç durumda kaldı. Haberin İHA’da yayınlanmasından hemen sonra itfaiye ekipleri aileye yardıma koştu.  Daha sonra hayırsever vatandaşlar destek oldu.

Gülizar Doğan, 6 yıl önce imam nikahı ile evlendi. Evlendiği eşinin 3. eşi olan Gülizar Doğan’ın eşinden bir çocuğu dünyaya geldi. Eşinden ayrılan Gülizar Doğan, kızı ile birlikte Varlık Mahallesi 1519 nolu sokakta tek başına yaşamaya başladı. Hiçbir geliri olmayan, Sosyal Yardımlaşma Vakfının ve bazı derneklerin yardımı ile hayatını sürdüren anne kız, hayırseverlerden yardım bekliyor.

Eşinin kendisinden ayrıldıktan sonra 4. defa evlendiğini söyleyen Gülizar Doğan, Sosyal Yardımlaşma Vakfının kendilerine verdiği kömürün bitmesinden dolayı evde sobanın yanmadığını söyledi. Gülizar Doğan, “6 yıl önce imam nikahı ile evlendim. Eşim bana kocalık, çocuğuma babalık yapmadı. Evle ilgilenmediği için ayrıldık. Çocuğumu bu yaşa ben tek başıma getirdim. Kendisi bizimle hiç ilgilenmedi. Ben eşimin 3. eşiyim. Beni bıraktıktan sonra 4. kadın ile evlendi. Pazarlarda akşam vakti ucuz çürümüş meyve sebze alıyorum. Kağıt topluyorum. Kömür verdiler ama kömürümüz bitti. Şu an sobamızı yakamıyoruz. Kirayı SYDV’nin verdiği parayla karşılıyorum. Yakacak odun kömür, yiyecek gıdamız yok. Çocuğum olduğu için bir yerde çalışamıyorum. Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü çocuğuma bakmak için almak istedi ancak ben de çocuğum da ayrılmak istemedik. Ben çocuğum olmadan yaşayamam” dedi.

5 yaşındaki çocuk da babasının kendisiyle ilgilenmediğini dile getirerek, ayakkabı istediğini söyledi.

Anne ve kızını ziyaret eden Sevgiyle Kucaklayan Yardımlaşma Derneği Başkanı Zeliha Özkaynak, hayırseverlerden anne kız için yardım talebinde bulunarak, ailenin kurtarılması gerektiğini vurguladı. Özkaynak, aileye halı desteğinde bulundu.

 

Haberi okuyan itfaiye personeli yardıma koştu

Adıyaman’da 6 yıl önce imam nikahı ile evlenen ve eşinden boşanan Gülizar Doğan ve 5 yaşındaki kızı Yeşim’in verdiği yaşam mücadelesi ile ilgili İHA’nın yaptığı haber sonrası itfaiye ekipleri aileye yardıma koştu.

Gülizar Doğan ve kızı Yeşim’in zor şartlar altındaki yaşam mücadelesi İhlas Haber Ajansı tarafından yapılan haber ile kamuoyuna duyuruldu.

Adıyaman’da 6 yıl önce imam nikahı ile evlenen ve eşinin 3. karısı olan Gülizar Doğan, eşinden ayrıldı. Kızı ile bir evde yaşayan tahlisiz kadının evinde odun ve kömür bulunmuyor. Hiçbir geliri olmayan, Sosyal Yardımlaşma Vakfının ve bazı derneklerin yardımı ile hayatını sürdüren anne kız, hayırseverlerden yardım bekliyor.

Kadın ve kızının yaşamı ile ilgili yapılan haber sonrasında ilk duyarlılığı itfaiye ekipleri gösterdi. İtfaiye amiri Necmettin Çalım ve ekip arkadaşları kendi aralarında topladıkları para ile gıda malzemesi,  küçük kıza ayakkabı ve giysi aldı.  İtfaiye ekipleri aldıkları eşyaları aileyi ziyaret ederek takdim etti.

 

Doğan ailesine hayırsever bir vatandaş sahip çıktı

Adıyaman’da 5 yaşındaki kızı ile birlikte yaşam mücadelesi veren Gülizar Doğan’a hayırsever vatandaşlar sahip çıktı.

Adıyaman’da zorlu kış koşullarından 5 yaşındaki kızı ile birlikte yaşam savaşı veren Gülizar Doğan’ın hikayesi İhlas Haber Ajansı ve bazı yerel gazete ile internet sitelerinde yer alan haberle duyurulmuştu. Doğan ve kızının hikayesinden etkilenen ve isminin açıklanmasını istemeyen bir hayır sever vatandaş aileye sahip çıkarak, kömür yardımında bulundu.

Aileye kömürleri teslim eden hayır sever vatandaş, “Karınca kararınca elimizden geldiği kadar destek çıkmaya çalışıyoruz. Umut ediyoruz ki başka hayırsever vatandaşlarımız da yardıma muhtaç ailelerimizin ellerinden tutarak onlara yardım ederler. Unutmayalım ki komşusu açken tok yatan bizden değildir” diye konuştu.   Aile ise, yapılan kömür yardımı nedeniyle hayır sever vatandaşa dua ederek, teşekkür etti. (İHA)

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz