Adıyaman

Lukianos Parkı Açıldı

Adıyaman Belediyesi tarafından, Altınşehir Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Lukianos Parkının vatandaşlar tarafından çok beğenildiği bildirildi.

Adıyaman Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, “Adıyaman Belediyesi tarafından Altınşehir Mahallesi’nin kuzey kesiminde yapımı gerçekleştirilen ve ünlü filozof Samsatlı Lukianos’un isminin verildiği park vatandaşlar tarafından çok beğenildi.

Kısa süre önce hizmete açılan park hakkında bilgi veren yetkililer, şunları söyledi: “Geçen yıl tamamlanarak teslimi yapılan bu parkımızı kısa süre önce hizmete açtık. 7 bin metrekarelik bir alan üzerine inşa edilen Lukianos Açık Hava Müzesi’nin içerisinde, sütunlarla çevrili yürüyüş yolları, amfi tiyatro alanı, süs havuzu, antik sütunlu giriş kapısı, taş banklar ve dairesel pergoleler bulunuyor. Bu yeni parkımızın ilimize ve halkımıza hayırlı olmasını diliyor, emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.”

Mahalle sakinleri de, mahallelerine bu kadar güzel bir eserin kazandırılmasından dolayı emeği geçenlere teşekkür etti.” denildi.

Güne Bakış haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu