Adıyaman

LGS Başarısı Tercihle Taçlanmalı

Milli Eğitim, LYS Tercihi İçin Danışmanlık Hizmeti Verecek

Liseye Geçiş Sınavı (LGS) sonuçlarının açıklanmasının ardından 1 Temmuz itibariyle başlayacak tercih dönemi, 12 Temmuz’da sona erecek.  Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü, LYS’de başarı gösteren ve tercih yapacak öğrenciler tercih desteği verecek. LGS’de Adıyaman’da 11 ortaokul öğrencisi 500 tam puan alarak birinciler arasında yer almıştı. Bu başarının tercihlerde de sürmesi halinde Adıyaman eğitiminde önemli bir başarı elde edilmiş olacak.

LYS’de başarı gösteren öğrenciler bugünden başlayarak 12 Temmuz’a kadar tercihte bulunabilecekler.

Öğrencilerin tercihlerine yardımcı olmak amacıyla Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Tercih Komisyonu Kurdu.

Özel Eğitim ve Rehberlik şubesince oluşturulan komisyonlar, öğrencilere ve velilere okul yerleştirmelerinde danışmanlık hizmeti verecek.  16 komisyon lise yerleşmeleri için,  8 komisyon ise üniversite yerleşmelerinde danışmanlık hizmeti verecek.

 Özel Eğitim ve Rehberlik Şubesinden yapılan açıklamaya göre komisyonlar oluşturulurken okulların merkezlikleri, ulaşım durumları ve donanımları göz önüne alındığı ve her bir komisyonun öğrencinin hangi okul mezunu olduğuna bakılmaksızın başvuran bütün öğrencilere yönelik  danışmanlık hizmeti vereceği belirtildi.

Alınan bilgiye göre LYS için söz konusu komisyonlar şu okul ve merkezlerde kuruldu;

Karacaoğlan Ortaokulu, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Küçük Hasancık Ortaokulu, Rehberlik Ve Araştırma Merkezi, TPAO Ortaokulu, Börgenek Ortaokulu, Menderes Ortaokulu, Adıyaman Park AVM, Kömür Ortaokulu, Fatih İmam Hatip Ortaolulu, Şehit Akif Güleç İmam Hatip Ortaokulu, Kuyulu Ortaokulu, Altışehir İmam Hatip Ortaokulu , Fevzi Çakmak Ortaokulu, Biraralık Ortaokulu, TOBB Yavuz Selim Ortaokulu

Üniversite tercihleri için YKS öğrencilerine destek verecek komisyonlar da şöyle;

Fatih Anadolu Lisesi, Adıyaman Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Rehberlik ve Araştırma Merkezi, Adıyaman Park AVM, Adıyaman Lisesi, Adıyaman Anadolu Lisesi, Adıyaman Anadolu İmam Hatip Lisesi, Safvan Anadolu İmam Hatip Lisesi.

11 Öğrenciden tam puan

Adıyaman’da LGS’de Şehit Akif Güleş İmakm Hatip Ortaokulu’ndan Enes Reşber, Gölbaşı Şehit Ahmet Demir Ortaokulu’ndan Özlem Şahin, Simya Ortaokulu’ndan Muhammet Levent Bakır, TOBB Yavuz Selim İmam Hatip Ortaokulu’ndan Samet Arduç ve Enes Barış Dolaş, Şehit Cem Özgül Ortaokulu’ndan Asude Zülal Kaya, TPAO Ortaokulu’ndan Mehmet Çakmak, Sena Nur Keleş, Nurullah Osman Okutan, Gölbaşı Şehit Ümit Özet Ortaokulu’ndan Beran Mutluay, Birey Ortaokulu’ndan Buğra Dinçel tam puan aldı.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu