Son Dakika
23 Temmuz 2018 Pazartesi

KYK’dan İl Müftülüğüne Ziyaret

07 Ekim 2016 Cuma, 08:43

KYK’dan İl Müftülüğüne Ziyaret

 

Adıyaman KYK İl Müdürlüğünce  01-07 Ekim “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” nedeniyle Adıyaman İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü makamında  ziyaret edildi. Ziyaret,  KYK  Adıyaman İl Müdürü M. Sami Köroğlu,  Adıyaman Yurt  Müdürü  Vesile Ylmaz Kiraç, Veysel Karani Yurt Müdürü Hüseyin Sonkaya ve Safvan Bin Muattal Yurt Müdürü Perihan Alagöz tarafından gerçekleştirildi.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlanan,  İl Müftüsü ile KYK İl Müdürü ve Yurt Müdürleri arasında günün anlam ve önemi hakkında konuşularak, iki kurum arasındaki uyumun ve işbirliğinin önemine değinildi.

Adıyaman İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü, gençliğimize Manevi desteğin verilmesinin zorunlu olduğunu dile getirirken maneviyata önem veren bir nesil için yurt öğrencilerinin  ihtiyaçlarına binaen her türlü öğretici/eğitici  desteğini vereceklerini ifade etti. Ayrı önceki yıllarda birlikte yürütülen bu tür programların Müftülüğümüz nezdinde de çok büyük önem arz ettiğini belirtti. İl Müftüsü ziyaretlerinden ötürü  memnuniyetlerini ifade etti.

15 Temmuz gecesinde yaşanan hain kalkışmadan da bahsedilirken KYK  Adıyaman İl Müdürü M. Sami Köroğlu “15 Temmuz akşamı dini kullanmaya çalışanların, milletimize neler yaptığını, nasıl zarar vermeye çalıştıklarını gördük.”

Kurumlar asındaki koordinasyonun önemine değinen Köroğlu; “Bu tür faaliyetlerin daha verimli ve etkin olarak yapılabilmesi için kurumlarım birlikteliğinin son derece önemli olduğunu” ifade etti.

Karşılıklı güzel temenniler ile geçen ziyaret Müslümanlar için en güzel kaynağın Kur’an-ı Kerim ve Hadis-i Şerif olduğu ifade edilerek son buldu.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz