Adıyaman

KYK Şehit Ailelerinin Acısını Paylaşıyor

Şehit Doğan ve Akdağ’ın ailesi yalnız bırakılmadı

KYK Şehit Ailelerinin Acısını Paylaşıyor

 

KYK Adıyaman Yurdunda Kalan öğrenciler, şehit Piyade Er Abdurrahman Doğan ve Abubekir Akdağ’ın ailelerini ziyaret ederek acılarına ortak oldu.

KYK İl Müdürlüğü personeli ve öğrencileri 1993 yılında köy koruyucu görevini yaparken teröristlerce şehit edilen Şehit Abubekir Akdağ’ın ailesinin ikamet ettiği Pınaryayla Köyündeki evini ziyaret edilerek, başsağlığı dileklerini ilettiler.

Daha sonra 2007 yılında Hakkari Çukurca’da vatani görevini yapmakta iken  teröristler tarafından şehit edilen Şehit Piyade Er Abdurrahman Doğan’ın ailesinin ikamet ettiği Çemberlitaş Köyündeki evini ziyaret etti. Ziyarette duygulu anlar yaşandı, ailenin istekleri dinlendi. Şehidin ailesinden sonrada mezarına gidilerek dualar edildi.

Şehit ailelerini ziyarete Adıyaman KYK İl Müdürü M.Sami Köroğlu, KYK Personeli ve öğrencileri, Köy Okulu Müdürleri İsmail Yaylagül,  A.Kadir Çelik ve İl Jandarma Komutanlığı personelleri ile Şehit Piyade Er Abdurrahman Akdağ’ın ağabeyi Polis Memuru Mehmet Doğan da katıldı.

Gerçekleştirilen ziyaretle ilgili bilgi veren İl Müdürü M. Sami Köroğlu “Ziyaretlerimiz şehitlerimize vefa borcunu ödemek ve ailelerine manevi olarak kurumlarımızın her zaman yanlarında olduğunu göstererek bir nebzede olsa acılarına ortak olduğumuzu dile getirmektir. Ziyaretlerimiz periyodik olarak Adıyaman genelindeki şehit ailelerinin ziyaretleri ile devam edecektir.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Şehit Korucu ‘ABUBEKİR AKDAĞ’benimdedem mekanı cennet ruhu şad olsun.Şunuda söylemek istiyorum dedmin kanı yerde klamayacak.

    o pkk’lılar hakkettiklerini bulacaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı