Kuvvetli yağış sürecek

05 Mayıs 2017 Cuma, 09:27

Kuvvetli yağış sürecek

 

Bölgemizi etkisi altına alan sağanak yağış, Adıyaman’da etkili olmaya devam edecek. Metroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre Adıyaman’da bugün ve hafta sonunun yağışlı geçmesi bekleniyor. Hava sıcaklığının ise 13-25 derece dolayında olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü kuvvetli sağanak yağış uyarısını yenilerken, dolu ve kuvvetli rüzgar ihtimaline karşıda ilgilileri uyardı.

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Elazığ Tahmin ve Uyarı Merkezi, Elazığ, Malatya, Adıyaman, Bingöl ve Tunceli için gök gürültülü sağanak yağış, dolu ve kuvvetli rüzgar beklendiğini bildirdi.

Merkez tarafından yapılan açıklamada, “Bölgemiz genelinde hava çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir. Rüzgarın kuzeyli yönlerden hafif, orta kuvvette, gök gürültülü yağış esnasında yer yer kuvvetli esmesi beklenmektedir. Gök gürültülü yağışla birlikte olması muhtemel bölgesel dolu yağışları ve kuvvetli rüzgar değişimine karşı dikkatli, tedbirli olunmalıdır” denildi.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz