Adıyaman

Kurumlardan ‘Afet’ Sergisi

Vali Demirtaş, Sergi Çadırını Gezdi

Kurumlardan ‘Afet’ Sergisi

 

Adıyaman Valiliği bahçesinde çeşitli kurum ve kuruluşların açtığı sergi çadırını Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş gezdi.

1-7 Mart Deprem Haftası ve Sivil Savunma Günü nedeniyle Hükümet Konağı bahçesinde Adıyaman İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, UMKE, İHH Kurtarma Ekibi, Adıyaman Dağcılık Federasyonu ve Adıyaman Belediyesi İtfaiye ekipleri ile birlikte arama kurtarma malzemelerini sergiliyor.

Vali Mahmut Demirtaş’ta Hükümet Konağı bahçesinde açılan sergiyi Vali Yardımcısı Yunus Emre Altıner ile birlikte gezerek, stantlarda sergilenen son teknolojik malzemelerle ilgili İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Ertuğrul Altuğ ve AFAD çalışanlarından bilgi aldı.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, UMKE, İHH, Adıyaman Dağcılık Federasyonu ile Belediye İtfaiye ekipleri açtıkları sergide tanıttıkları materyallerle kaza, yangın, doğal afet ve kazalarda acil müdahale için her an her duruma hazır olduklarını belirttiler.

Vali Demirtaş, sergi ziyaretinde UMKE Ekibinin arama kurtarma sırasında taktığı baret ile paletli kar ayakkabısını giydi.

Sergiyi gezerek malzemelerle ilgili bilgi alan Vali Mahmut Demirtaş, “Doğal afetlere ve acil durumlara hazırlıklı olmak büyük önem taşıyor. Burada sergilenen arama kurtarma malzemeleri son teknolojik ürünlerdir. AFAD Müdürlüğümüz hafta boyunca konferans, eğitim ve yapacağı tatbikatlarla halkımızı bilinçlendirecektir. Meydana gelebilecek olası durumlar içinde ekiplerimiz aldıkları eğitimlerle her an göreve hazırdır” şeklinde konuştu.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu