Adıyaman

Kurumlarda Bayram Hazırlığı Tamamlandı

Kurumlarda Bayram Hazırlığı Tamamlandı

Adıyaman Valiliği, Adıyaman Belediyesi, Emniyet Müdürlüğü ve Sağlık Müdürlüğü ile birçok kurum Kurban Bayramı nedeniyle bir dizi tedbir aldı. Adıyaman Belediyesi, bayram dolayısıyla vatandaşın daha rahat bir Kurban Bayramı geçirmesi için birçok noktada çalışma yaptı.   Vatandaşlarla bayramlaşma ise bayramın birinci günü 13:00-14:00 saatleri arasında Mimar Sinan Kültür Parkında yapılacak.

Adıyaman Valiliği, Kurban Bayramı dolayısıyla gelişebilecek olağanüstü durumlar karşısında, vatandaşların mağdur olmamaları için Valiliğimizce gerekli her türlü güvenlik tedbirleri alınmış olup, olumsuz herhangi bir durumla karşılaşılması halinde ilimizde gerekli telefonlara müracaat ederek, her türlü bilgiyi alabileceği belirtildi.

 

Belediye Bayrama Hazır

Adıyaman Belediyesi vatandaşın daha rahat bir Kurban Bayramı geçirmesi için birçok noktada çalışma yaptı.

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından vatandaşların her bayramda olduğu gibi bu bayramda da vefat eden yakınlarını ziyaret etmesi amacıyla kabristanlığa akın edecekleri göz önünde bulundurularak, temizlik çalışmaları yapıldı. Bayram öncesi, mezarlığın içine gelişigüzel atılan katı atıklar toplanırken, öte taraftan yayaların geçiş güzergahları tazyikli suyla yıkanarak ziyarete hazır hale getirildi. Aynı şekilde camilerde, ziyaret ve türbelerde bakım ve temizlik çalışması yapıldı.

Bayram süresi boyunca Alo 153 Beyaz Masa, 110 İtfaiye, 118 Cenaze hizmetleri olası durumlara karşı 24 saat hizmet verecek. Zabıta ekipleri de denetimlerini aralıksız sürdürecek.

Yine Kurban Bayramı dolayısıyla belediye tarafından personele ve vatandaşları kurban atıkları için poşetler arife günü demokrasi parkı ve kabristanların önünde dağıtılacak.

Poşetler, kurban kesim yerlerine de bırakılacak. Bu arada yetkililer, özellikle bayram günü kurban kesimi sonrası çevre temizliği konusunda vatandaşlara uyarıda bulunarak kurban atıklarının gelişi güzel yerlere atılmaması gerektiğini, kurban atıklarının poşetlere güzel bir şekilde istiflenerek çöp konteynırlarına bırakılması gerektiği belirtildi.

Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu tüm vatandaşların bayramını tebrik ederek, bayramın huzur ve mutluluk içerisinde geçirmelerini dilediğini, bayramın huzur ve düzen içerisinde geçmesi için belediye olarak bütün tedbirlerin alındığını ifade etti.

Vatandaşlarla bayramlaşma programı ise, Bayramın 1. Günü Mimar Sinan Kültür Parkı salonunda 13 ile 14 saatleri arasında yapılacak.

 

Önemli Telefonlar

Adıyaman Valiliği, Kurban Bayramı dolayısıyla gelişebilecek olağanüstü durumlar karşısında, vatandaşların mağdur olmamaları için Valiliğimizce gerekli her türlü güvenlik tedbirleri alınmış olup, olumsuz herhangi bir durumla karşılaşılması halinde ilimizde aşağıdaki telefonlara müracaat ederek, gerekli olan her türlü bilgiyi alabilecekleri belirtildi.

 

Gerektiğinde ulaşılabilecek telefonlar:

İtfaiye 110, Jandarma 156, Polis İmdat 155,  Alo 122, Emniyet Müdürlüğü Santrali 216 48 85 – 0505 318 02 20 ve adiyaman@egm.gov.tr e-posta adresi, Belediye 153, Cenaze Hizmetleri 188, AKEDAŞ Elektrik Arıza 186, Acil Sağlık Hizmetleri 112,  Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi 216 10 15, Adıyaman 82. Yıl Devlet Hastanesi 216 10 15, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi 216 10 15, Adıyaman Ağız ve Diş Hastanesi 225 32 84, Hayvan Sağlığı ve Alo Gıda 216 00 10-216 17 40, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü 216 12 31-216 12 34

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu