Adıyaman

Kültür Günleri Başlıyor

Adıyaman’da 06 Ekim-26 Aralık tarihleri arasında 1.Adıyaman Kültür Günleri başlıyor.

Kent Konseyi, Kültür-Sanat Komisyonu Yürütme Kurulu Üyesi Özgür Oğuz, yaptığı açıklamada, Adıyaman kültürüne ilişkin her şeyin 1.Adıyaman Kültür Günlerinde olacağını kaydetti.

Kentin işleyecek pek çok değerli öğesinin olduğunu ancak bir yerden başlamak gerektiğini belirten Oğuz, şunları kaydetti:

“Bu yıl ilki düzenlen Kültür Günlerine, 4 yazar, 1 panelist, 4 ressam ve el sanatları sanatçısıyla, şehrimizin Fotoğraf Tutkunu Derneği Adıyaman Fotoğraf Yolcuları Derneği ile bir okul koromuz Adıyaman türküleriyle bizlerle olacaklar. Dr.öğr.üyesi Kevser Taşdöner, bizlere Antik Çağda Adıyaman’ı anlatacak, bir diğer akademisyen katılımcımız Doç.Dr.Murat Gökhan Dalyan tanıkların diliyle ‘Adıyaman’ın il oluşu’ adlı sinevizyon gösterimi ile bizlerle olacak.”

Oğuz, Adıyaman musiki geleneklerinden Harfane grubunun ise en güzel Adıyaman Türküleriyle kültür günlerine renk katacaklarını vurgulayarak, “Aralık ayı boyunca sürecek olan Gastro Adıyaman Günleri ise farklı lezzet ustaları ve farklı mutfaklarda yapılacak. Adıyamanlı lezzetler tarifleri yapımı ve sunumları ile Kültür Günlerimizin tadı tuzu olacaklar. 06 Ekim-26 Aralık 2019 tarihleri arasında Adıyaman Kültürüne ilişkin her şey 1.Adıyaman Kültür Günlerinde olacak. Çok büyük adımları atabilmek için bugün atacağımız küçük adımlar altın değerinde, yanımızda olacağınız desteğinizi esirgemeyeceğinize olan inancımızla sizleri en kalbi duygularımızla selamlıyoruz.” şeklinde ifade etti.

Güne Bakış haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu