Adıyaman

Kreş Bakımevleriyle Toplantı Yapıldı

Kreş Bakımevleriyle Toplantı Yapıldı

 

Adıyaman Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde il genelinde faaliyette bulunan özel kreş ve Gündüz bakım evleri sorumlu Müdür ve Kurucularıyla bir toplantı gerçekleştirildi.

Adıyaman Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Zeki Karakaş Başkanlığında yapılan toplantıda 30 Nisan 2015 tarih ve 29342 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Özel Kreş ve Gündüz Bakımevleri İle Özel Çocuk Kulüplerinin Kuruluş ve İşleyiş Esasları Hakkında Yönetmelikteki yenilikler ve değişikliler hakkında özel kuruluşların Kuruluş Müdürü ve Kurucularına bilgi verildi.

Toplantıda İl Müdür Vekilimiz Zeki Karakaş’ın  konuşmalarından sonra Yönetmelikteki değişiklikler paylaşıldı ve Kuruluş temsilcilerine bundan sonraki süreçte yapılması gerekenler ve Yapılan toplantıda yaz tatilinin sona ermesi ile öğrenci kayıtlarının hız kazandığı, gerekli önlemlerin alınması gerektiği, mevcut Kreş ve Gündüz Bakımevlerinin yönetmeliğin yayımlandığı tarihten itibaren bir yıl içerisinde yani 30.04.2016 tarihine kadar binaların fiziki koşullarını yönetmelik hükümlerine uygun hale getirmeleri gerektiği kararlaştırılmıştır.

Aile Ve Soyal Politikalar İl Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan toplantıya Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Kreşlerin iş ve işlemlerinden sorumlu Öğretmen İsmail Yetiş, komisyon üyeleri Çocuk Gelişimci Abubekir Aktulum ve Hatice Gündoğdu ile Adıyaman ilinde faaliyet gösteren (9 merkez, 1 Besni. 1 Gölbaşı toplam:11) Özel Kreş ve Gündüz Bakımevlerinin Kuruluş Müdürleri ve kurucuları katıldı. Toplantı Kuruluş temsilcilerinin soruları cevaplandırılarak sonlandırıldı.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı