Adıyaman

“Kötü alışkanlığa teşvik edenlerden uzaklaşın”

Spor Spikeri Düzen, öğrencilerle buluştu

“Kötü alışkanlığa teşvik edenlerden uzaklaşın”

Adıyaman Üniversitesi Ahi Evran Topluluğu tarafından M. Vehbi Koç Konferans Salonu’nda “İş Dünyasında Medya ve Pazarlama” konferansları kapsamında TRT Spor Spikeri Ersin Düzen öğrencilerle bir araya geldi.

Söyleşiye Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyit Temir, akademik ve idari çalışanlar, Adıyamanlılar ve öğrenciler katıldı.

Sözlerine Adıyaman’a ilk defa geldiğini beyan ederek başlayan Düzen, programı hazırlayanlara teşekkür ederek Adıyaman’da güzel anılar biriktirdiğini ve bu anıları arkadaşlarına anlatacağını ifade etti. Okul hayatını da anlatan Düzen, 8 yılının Doğu ve Güney Doğu Anadolu’da geçtiğini belirterek 3 yıl Diyarbakır’da ve 5 yıl da Elazığ’da yaşadığını söyledi. Futbol sevdasının nereden geldiğini de anlatan Düzen, ailesinde futbolla ilgilenen kimsenin olmadığını, küçük yaşlarda radyodan maç dinlediğini ve bir gün kendisinin de orada maç anlatmayı hayal ettiğini kaydetti.

Çocukken Fenerbahçeli olduğunu ancak programa başladığında takımlarla karşı duygusal bağının kalmadığını dile getiren Düzen İspanya ile oynanan milli maçta İspanya taraftarının Arda’yı alkışlarken milli takım taraftarlarının ıslıklaması anında yoğun duygular yaşadığını söyledi. Bir dönem Star TV’de Telegol programını sunduğunu anlatan Düzen daha sonra öğrencilerin sorularını cevaplandırarak öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

Öğrencilere kötü alışkanlıklara teşvik eden insanlardan uzak durmalarını söyleyen Düzen, bu insanlardan hiçbir zaman hayır gelmeyeceğini ifadelerine ekledi. Düzen, alkolden, uyuşturucudan uzak durulmasını ve kullanılan ortamlarda bile bulunulmaması gerektiğini söyledi.

Söyleşinin sonunda Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü’yü makamında ziyaret eden TRT Spor Spikeri Ersin Düzen Gönüllü’ye teşekkür etti. Rektör Gönüllü de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, söyleşilerinden dolayı Düzen’e teşekkür etti ve Adıyaman’ın tarihi ve turistik yerlerinden Cendere Köprüsü’nün maketini hediye etti.

TRT Spor Spikeri Ersin Düzen söyleşi ve ziyaretlerinin ardından Üniversiteden ayrıldı.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu