Son Dakika
25 Mayıs 2018 Cuma

Kobani’yle Dayanışma Konseri

14 Kasım 2014 Cuma, 10:00

Kobani’yle Dayanışma Konseri

 

Kamu Emekçileri Konfederasyonu (KESK) Kobani halkıyla dayanışma konseri düzenledi.

Gecede Kobanili bir kız çocuğu da şiir okudu. Kesk Meclisi adına Eğitim Sen eş başkanı Ayşegül Yücetaş konuşmasında, katılımcılara, dayanışmaya gösterdiği yoğun ilgi için teşekkür etti.

Kobani halkının yanında olduklarını, Kürt halkının kimliksiz ve statüsüz bırakılmasının karşısında olduklarını belirtti. Yücetaş; “Sendikalar ve demokratik kitle örgütleri olarak, Suriye’de süren kirli savaş ve zorla göç ettirilen, her türlü sefalete mahkum edilen, mülteci statüsü dahi tanınmayan Kobani halkına sahip çıkmayı dönemsel sorumluluk ve insani bir duyarlılık olarak görüyorum.” dedi.

Gece sanatçı Muhterem Şaraldı ile başladı. Kobanili grup Koma Botan elemanı Sado ile devam etti. Dicle-Fırat Kültür Merkezi sanatçısı Azad, Bülent Turan, Helim Omeri ve son olarak da Koma Azad(Farqin) ile gece sona erdi. Tüm gelirlerin Kobani’ye aktarılacak olan gecede Adıyaman’ a gelen binlerce Kobani’li Kürt için yardımların devam ettirilmesi talepleri yinelendi. Kış koşulları sebebiyle yardımların, dayanışmanın önemi bir kez daha vurgulandı.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: