Adıyaman

Kızılay’dan bağışçılara ödül

Türk Kızılay’ı Adıyaman Şubesi, kan bağışında bulunanlara ödül verdi. Türk Kızılay’ı Adıyaman Şubesi Başkanı Mehmet Murat Bulut “Kanın tek kaynağı insandır ve bu hayati sıvının başka bir muadili yok. Bu yüzden kan bağışlamak, hayat kurtarmakla eş değerdir.” dedi.

Türk Kızılay’ı Adıyaman Şubesi, kan bağışında bulunanlara ödül verdi. Polisevinde yapılan ödül Töreninde konuşan Türk Kızılay’ı Adıyaman Şubesi Başkanı Mehmet Murat Bulut; “Kanın, kaynağı insan olan ve elde edilmesi için başka bir alternatifi olmayan tedavi yöntemi olduğunu, dünyadaki uygulamalar ve araştırmalar, en güvenli kanın, gönüllü, karşılık beklemeksizin ve düzenli olarak kan veren bağışçılardan elde edildiğini gösterdiğini ifade etti.

Kanın tek kaynağı insandır ve bu hayati sıvının başka bir muadili yok. Bu yüzden kan bağışlamak, hayat kurtarmakla eş değerdir. Hiç tanımadığı insanlara kan bağışlayarak derman olan siz değerli kan bağışçılarına gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Bu yıl Adıyaman’da daha önceden tespit edilen 17 bin bağış hedefinin yüzde 100’üne ulaşıldığını belirten Bulut, 2019 yılının ilk 5 ayında hedef olarak tespit edilen 19 bin bağış hedefinin ilk 5 ayda yüzde 50’sine ulaştığını belirterek, hemşerilerimizin kan bağışına olan duyarlılığını ifade etti.

Yılsonunda hedefin büyüyerek 22 bin bağışa ulaşacağını belirten Bulut, “Bu başarının yakalanmasında Kan Merkezi müdürümüz Dr. Özgür Kalenderoğlu ve ekibindeki tüm doktor ve çalışanlarının ve gönüllü kan bağışçılarımızın emeğinin çok olduğunu ifade ederek Türk Kızılay’ı olarak sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Törene Adıyaman belediye Başkanvekili Dr. Şerif Ayaz, Adıyaman Emniyet Müdürü Metin Alper de katıldı.

Madalya takdim töreninde 2 altın, 21 gümüş ve 450 bronz madalya ve katılım belgesi sahiplerine verildi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu