Adıyaman

Kızılay ve YTÜ öğrencilerin yüzünü güldürdü

Türk Kızılay’ı ve Yıldız Teknik Üniversitesinden Çelikhan Pınarbaşı İlköğretim okuluna 12 bilgisayarlı laboratuvar kuruldu ve 340 öğrenci giydirildi.

Yıldız teknik Üniversitesi ve öğrencileri ile Türk Kızılay’ı Güngören şubesi Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Çelikhan Pınarbaşı ilköğretim okulunda bilgisayar laboratuvarı kurdu. 12 bilgisayarlı laboratuvarın kurulması ile öğrencilerin bilgiye daha hızlı ulaşmaları, web tabanlı öğrenmenin gerçekleştirilmesi, dünya gündeminin daha hızlı takip edilerek, dünyada eğitim ve öğretimde meydana gelen değişim ve dönüşümlere daha iyi olanaklarla ulaşma imkanına kavuşma imkânı elde edilmiş oldu.

Bilgisayar laboratuvarının kurulmasına destek veren Yıldız Teknik Üniversitesi ve Türk Kızılay’ı Güngören şubesi yetkililerinin yaptığı açıklamada; globalleşen dünyada çok hızlı bir bilgi akışının olduğu, her an yepyeni gelişmelerin meydana geldiğini, öğrencilerimizin de bu hıza yetişmek için altyapıya ihtiyaçlarının olduğunu fark ettiğimizden dolayı Pınarbaşı’nda bilgisayar laboratuvarının kurulması için kolları sıvadıklarını belirttiler. Bu proje ile öğrencileri teknolojiyle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz dediler.

Türk Kızılay Adıyaman şubesi başkanı Murat BULUT ise, 340 öğrenciye giyim yardımı yapılmasında bizlere destek veren Türk Kızılay’ı Güngören şubesine teşekkür etti. Türk Kızılay’ının ülkemizin her karış toprağında bu tür faaliyetleri sürdüreceğini, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza bağışçılarımızın emanetini ivedilikle ve hassasiyetle ulaştırılacağını ifade etti.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu