Kızılay, Ramazan’da Yüzleri Güldürecek

11 Haziran 2016 Cumartesi, 08:55

Kızılay Adıyaman Şube Başkanı Bekir Uyanık, Türk Kızılay’ının Ramazan ayında yaptığı yardımlar ve Türk Kızılay’ına yardım yapmak isteyenlerle ilgili açıklamalarda bulundu.  Türk Kızılayı’nın 148. kurultay yıldönümü münasebetiyle Adıyaman’a çeşitli yardımlar ulaştırılacağını da belirten Uyanık, Ramazan yardımlarının da devam ettiğini söyledi.

Türk Kızılayı Adıyaman Şube Başkanı Bekir Uyanık, “Merkez ve köylerimize Kızılay Adıyaman şubemiz aracılığıyla 250 aileye zekat yardımı, 150 aileye Kızılay Kart gıda yardımı, 100 aileye giyim yardımı, 192 aileye Kızılay konserve kavurma yardımı yapılacaktır” dedi.

Afet dönemleri dışında da ihtiyaç sahiplerinin yanında olan Türk Kızılayı, Ramazan ayı boyunca sosyal yardımlarını sürdüreceğini söyleyen Uyanık, “Türk Kızılayı, bu yıl ‘Bir hilalle başlar Ramazan. O hilalle uzanır yardımsever eller’ sloganıyla hem hayırseverlere hem de gerçek ihtiyaç sahiplerine farklı çözümler sunacak.

Türkiye’ye yayılmış 700’e yakın Türk Kızılayı şubesinin yapmış olduğu detaylı sosyal incelemeler sonucu ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlarımızın ihtiyaçları Ramazan ayında da giderilmeye devam edecek. Bağışlarıyla Ramazan ayında da ihtiyaç sahiplerine merhamet ellerini uzatmak isteyen yardımseverler, Kızılay’ın birbirinden farklı ve etkili bağış modellerinden seçim yapabilecek.

 

Ramazan gıda kolisi bağışı için kampanya

Geçen yıl ramazan ayında birçok kuruluş ile işbirliği yaparak yaklaşık 50.000 adet gıda kolisi dağıtan Kızılay, bu yıl da gıda kolisi bağışı ile ihtiyaç sahiplerine ulaşacak. Kızılay bu yıl 100 bin gıda kolisinin üzerine çıkarak 500 bin ihtiyaç sahibinin sofrasına Ramazan bereketini taşımayı hedefliyor.

Zincir mağazalar da Türk Kızılayı adına Gıda Paketleri satışa sunulacak. Ayrıca Türk Kızılayı resmi internet sitesinden de gıda paketi bağışları kabul edilecek. Gıda paketlerinin ülkenin dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine dağıtılması Ramazan ayı boyunca gerçekleştirilecek.

SAĞ 1 Kızılay, Ramazan'da Yüzleri Güldürecek (1)

Zincir mağazalarda Kızılay’a Gıda Kolisi bağışlanabilecek

“Bir hilalle başlar Ramazan. O hilalle uzanır yardımsever eller” kampanyasına katılan zincir mağazalardaki “Ramazan Paketi Alanları”ndan bağışlamak istediği kadar paketi alan hayırsever, Türk Kızılayı standına yönlendirilecek. Bağışı alan Kızılay görevlisi, paketin üzerine Türk Kızılayı logosunu yapıştıracak ve bağış makbuzu ile müşteriden koliyi teslim alacak.

 

İhtiyaç Sahiplerine Kızılay Kart verilecek

İhtiyaç sahiplerinin ihtiyaç duyduklarını alabilmeleri imkanı sağlayan Kızılay Kart dağıtımına ramazan da devam edilecek. Modern ve örnek projeyle, yardımseverlerin Türk Kızılayı’na emanet ettikleri nakdi bağışlar, Halkbank tarafından üretilen Kızılay Kartlara yüklenecek. Kızılay Kartlar, Türk Kızılayı‘nın gerçekleştireceği detaylı incelemenin ardından, gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. İhtiyaç sahibi, kredi kartının kullanılabildiği tüm alanlarda, ihtiyaçlarını Kızılay Kart ile kolayca karşılayabilecek.

 

Aşevleri sıcak yemek verecek

Aralıksız olarak binlerce kişiyi doyuran Türk Kızılayı ülke çapında faaliyet gösteren toplam 13 aşevi ile Ramazan ayında da günlük yemek, iftar yemeği ve kuru gıda dağıtımı yoluyla çalışmalarına devam edecek. Hijyenik ortamlarda, besin değeri yüksek gıda malzemelerinden hazırlanan sıcak yemekler, aşevlerine gelemeyen, dışarı çıkamayacak durumdaki yaşlı ve hastaların evlerine özel sefer taslarıyla ulaştırılacak.

 

Zekât ve adak kurban kesimi 

Yıl boyunca süren adak kurban kesimi 2016 yılı Ramazan ayında da devam edecek. Geçen Ramazanlarda olduğu gibi bu sene de yardımseverlerin zekât ve adak bağışları Türk Kızılayı aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

 

Ramazanda 400 bin kurban eti konservesi dağıtılacak

Yurtiçi ve yurtdışındaki vekalet sahiplerinin kurbanlarından, İslami ve hijyenik şartlara uygun olarak kesimlerini gerçekleştirilerek et konservelerinin dağıtım Ramazan ayında da sürecek.  Ramazan süresince 400 bin adet konserve Türk Kızılayı Şubeleri aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

 

Bağışlar için değişik seçeneklerle yapılabilecek

Türk Kızılayı’na Ramazan ayında da destek vermek ve sofralarını gerçek ihtiyaç sahipleri ile paylaşmak isteyen hayırseverlerin ise bağış yapabilmek için pek çok seçeneği bulunuyor. Bağışçılar; bankalarda bulunan Türk Kızılayı bağış tahsilât sistemi ve bağış hesaplarından, tüm PTT İşlem Merkezlerinin 2868 no’lu Türk Kızılayı Posta Çeki hesabından, Türk Kızılayı internet sayfası www.kizilay.org.tr’den Ramazan Gıda Paketi Bağışı menüsünü kullanarak elektronik işlemle, 168 Türk Kızılayı ücretsiz danışma ve bağış hattından ve ülke genelindeki tüm Kızılay şubelerinden bağışlarını yapabilecekler Ayrıca tüm operatörlerden 2868’e boş mesaj atıp 10 TL’lik bağış yapabilirler.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz