“Kitaplar, yazıyla konuşmaktır”

31 Mart 2017 Cuma, 07:10
“Kitaplar, yazıyla konuşmaktır”

Üniversitede Kitap Okuma Etkinliği

“Kitaplar, yazıyla konuşmaktır”

 Adıyaman Üniversitesinde 53.Kütüphaneler Haftası münasebetiyle kitap okuma etkinliği düzenlendi.

kanlığı tarafından 53. Kütüphaneler Haftası münasebetiyle Türkiye genelinde düzenlenen kitap okuma etkinliği Adıyaman Üniversitesinde de gerçekleştirildi.

Gençlik Meydanında açık havada düzenlenen etkinliğe Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Seyit Temir, Prof. Dr. Ali Aydın, akademik ve idari çalışanlar ile öğrenciler katıldı.

Öğrenciler etkinliği düzenleyen ve destek veren başta Rektör Mustafa Talha Gönüllü’ye hocalarına ve kütüphane çalışanlarına teşekkür etti.

Rektör Gönüllü,  kütüphanelerin eskisi kadar ziyaretçisi olmasa da her zaman geleceği olan bir mekan olduğunu söyleyerek, yazılı ve telif eserlerin çoğaltılması gerektiğini söyledi.

Gönüllü, “Kitap bir insanın konuşmasıdır. Ardı ardına kitap yazmış insanlar çok konuşmuş insanlardır. Yazıyla konuşmuşlardır. Ne kadar çok kitap okursak o kadar çok insanın konuşmasını dinlemiş gibi oluruz. O insanların biriktirdiği tecrübelerinden yararlanmış oluruz. Öğrencilerimize ilk tavsiye edeceğim ilk kitap Kur’an-ı Kerim’dir. Sonra Peygamberimizin (S.A.V) hayatı ve sonrasında da sahabe efendilerimizin hayatını okusunlar. Hayatımıza bir değer katmamız gerekiyor. Bu da ancak kitap okumayla olur” ifadelerini kullandı.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz