Adıyaman

Kış Hazırlıkları Başladı

Kış Hazırlıkları Başladı

 

Adıyaman’da vatandaşlar, sonbahar öncesi kış hazırlıklarına başladı. Evine veya işyerine doğalgaz bağlatmamış olanlar, odun ve kömür tedarik etmenin telaşına düştü.

Kış mevsimi yaklaşırken, Adıyaman’da vatandaşlar şimdiden kış hazırlıkları yaparak, kömür ve odun almaya başladı.

Bu yıl kömür fiyatının düştüğünü, odun fiyatının ise sabit kaldığını ifade eden kömür ve odun satışı yapan satıcılar, vatandaşların kış hazırlığına başladığını söyledi.

Adıyamanlı kömür ve odun satıcıları, “Soğuk havalar başlayacak, sobalar yanacak, o yüzden vatandaşlarımız şimdiden hazırlıklarına başladı. Kışın yağan yağışların verdiği tahribatla odun ve kömürün ıslandığını, bu sebebiyetle vatandaşların odun ve kömürlerini yazın almasında fayda var” dediler.

Satıcılar, kömür alımında ikinci veya üçüncü kalite kömürlerin bacaları tıkadığını, ayriyeten hava kirliliğine aşırı derecede verdiği tahribattan ötürü kömürde birinci kalite kömür alınmasını önerisinde bulundular.

Fiyatlarla ilgili bu yıl odun fiyatlarına zam geldiğini belirten satıcılar, kömür fiyatlarının dolar bazında geçen seneye göre aynı olduğunu fakat dolar yükseldiği için geçen yıla göre zam geldiğini dile getirdiler.(PHA)

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu