Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

Kırtasiyeyi banka sandılar!

21 Temmuz 2017 Cuma, 08:53

Film gibi hırsızlık

Kırtasiyeyi banka sandılar!

 

Yüzleri maskeli iki hırsız açtıkları küçük bir delikten girdikleri kırtasiyede sensöre yakalanmamak için akrobatik hareketler yaparak 5 dakikada çelik kasayı patlattı.

Adıyaman’da bir kırtasiyede gerçekleşen hırsızlık olayında filmleri aratmayan anlar yaşandı.

Önceki gün sabaha karşı saat 03.40’da meydana gelen hırsızlık olayı akıllara durgunluk verdi. Gölbaşı Caddesi üzerinde bulunan kırtasiyenin yan tarafında bulunan otoparktan 6 katlı eski dershane binasının yangın merdivenini kullanarak çatıya çıkan hırsızlar, daha sonra kırtasiyenin bulunduğu çatıya atladı. Çatıdan merdiven boşluğuna inen hırsızların bu aşamadan sonra yaptıkları, iş yeri sahibi kadar polisi de şaşırttı.

Hırsızlar merdiven boşluğundan delici alet ile yaklaşık 30×60 santimetre genişliğinde bir delik açtı. Rafın boş kısmına denk getirilen delikten giren yüzleri maskeli hırsızlar, güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. Yüzlerinde maske olduğu için güvenlik kamerasına aldırış etmeyen hırsızlar, sensörü fark ettikleri için akrobatik hareketler ile sensöre yakalanmadan çelik kasanın bulunduğu yere ulaştı. Ellerinde levye, çekiç gibi kesici ve delici aletlerle çelik kasayı patlatan hırsızlar, 5 dakika gibi kısa sürede çelik kasayı açtı. Çelik kasanın içerisinde değerli bir şey bulamayan hırsızlar, kasada bulunan bir miktar parayı alarak girdikleri delikten yeniden çıktı.

Sabah iş yerine gelen işletme sahibi hırsızlığı fark edince durumu polise bildirdi. Polis ekipleri olay yerinde yaptıkları inceleme sonrasında hırsızların yakalanması için çalışma başlattı.

İşletme sahibi Murat Tatar, “Arka tarafta otoparkımız var. Otoparkın oradan dershanenin yangın merdivenine, oradan çatıya çıkıyor. Dershanenin çatısından bizim binanın çatısına geçiyor. Oradan bizim merdiven boşluğuna girip, bu gördüğünüz kısmı kesiyor. Çok ince bir hesap yaparak kutucuğun içerisini kesiyor. Bunu nasıl denk getirmiş biz anlamış değiliz. İnşallah polis arkadaşlar bulacak. Rafın arkasından girip kasadaki çelik kasayı 5 dakikada patlatıyorlar. Çelik kasada biz değerli emanet bulundurmuyoruz. Çelik kasayı açtıktan sonra geldikleri gibi gidiyorlar” dedi.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz