Kimsesize kimse olun

24 Haziran 2015 Çarşamba, 10:36

İHH İhtiyaç Sahiplerinin Yüzünü Güldürüyor

Kimsesize kimse olun

 

İHH Adıyaman Şubesi Ramazan ayı boyunca hayırsever vatandaşlardan ve İHH Genel merkezinden gelen Ramazan paketlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam ediyor.

İHH Adıyaman şubesi diğer aylarda olduğu gibi Ramazan ayında da ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor.  İHH Adıyaman Şubesi Yetim Birim Sorumlusu Fazlı Karakuş, sosyal dayanışmanın fakire, yetime, yoksula ve muhtaç olan kimselere uzanmasında Ramazan ayının payının büyük olduğunu vurguladı.

Fazlı Karakuş, “Rahmet kitabı olan Kur’ân’ın indirildiği bu ay, inananların gönlünde öyle bir coşku ve heyecan oluşturuyor ki, tabiri caizse toplum ve toplumu oluşturan bireyler kendini buluyor, imanın lezzetini tadıyor, huzurun tadına varıyor. Hz. Peygamberimiz, yetime sahip çıkılmasını istemiş, yetimi himaye eden kimse ile cennette komşu olacağını va’d etmiştir. Yetimi gözeten kimse ile ‘Ben cennette şunlar gibiyiz’ müjdesini vermiştir. Hz. Peygamber ‘Dul ve yoksul için çalışan kimse, Allah yolunda cihad eden gibidir’ buyurarak yoksulu ve dulu koruyan, onlara destek olan, onları barındıran kimseleri, Allah yolunda cihad edenlere benzetmiştir. Allah yolunda kanını akıtan, canını ve servetini feda eden bir kimsenin gayret ve çabası ile dul ve yoksula bakanın gayret ve çabasının eşit olması, sosyal dayanışma ve yardımlaşmanın çok önemli ve şerefli bir faaliyet olduğunu göstermektedir” dedi.

Toplanan yardımları dernek olarak Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahiplerine ulaştırma çabası içerisinde oldukları belirten Karakuş, “İnsanı Yardım Vakfı Genel Merkezimiz tarafından Ramazan ayına özel şubemize 350 adet Ramazan Paketi ile Ramazan Bayramında yetimlerimize dağıtılmak üzere 250 paket Bayram Paketimiz şubemize gönderildi. Genel merkezimizin sağlamış olduğu yardım paketlerinin yanı sıra hayırsever vatandaşlarımızdan bizlere ulaşan yardım paketlerimizi hazırlamış olduğumuz listeler doğrultusunda ihtiyaç sahiplerine Ramazan ayının ilk gününden itibaren dağıtmaya başladık. Yardımlar kadar yapılan yardımın zamanında yapılması daha önemli. O nedenle yardımda bulunmak isteyen hayırsever vatandaşlarımızdan ricamız ihtiyaç sahiplerinin yapılacak yardımları Ramazan ayında kullanması açısından yardımların erken yapılması yerinde olacaktır. Bu vesileyle bizlere destek olan İHH Genel merkezimize ve duyarlı Adıyamanlı hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz