Adıyaman

Kılınç, AK Parti’den aday adaylığını açıkladı

Kılınç, AK Parti’den aday adaylığını açıkladı

 

Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tıbbi Hizmetler Daire Başkanı Yrd. Doç. Dr. ve Adıyaman Tabip Odası Başkanı Süleyman Kılınç, görevlerinden istifa ederek Ak Parti’den Milletvekili aday adayı oldu.

İstifa sonrası hastane personeli ile vedalaşan Kılınç, burada helallik istedi.

Yaklaşık 15 yıldır Adıyaman’da aktif hekimlik yaptığını belirten Kılınç, aktif hekimlikle beraber hem sivil toplum örgütlerinde hem meslek kuruluşlarında başkanlık yaptığını hatırlattı.

Hastane yöneticiliğinde de bulunduğunu anımsatan Kılınç, yaklaşık 15 yıldır hem sorunlar noktasında hem beklentiler noktasında bir kapasiteye sahip olduğunu düşündüğünü ifade etti.

Bundan sonraki amacının ileri düzeyde hem yerel sorunları hem ulusal sorunları hem de dünya ölçeğindeki aktif rol almak istediğini belirten Kılınç, şunları kaydetti:

“Adıyaman’da az çok ne sorunlar olduğu bilgisine sahibiz. Çiftçilerin, öğrencilerin, memurların, öğretmenlerin sıkıntılarını biliyoruz. Sağlık çalışanlarının sıkıntılarını biliyoruz, taşeron işçilerinin sıkıntılarını biliyoruz, yaklaşık Türkiye’de 700 bine yakın taşeron işçisi var. Bunların ciddi sıkıntıları olduğunu biliyoruz. Dolayısı ile çok daha aktif bir şekilde bu sorunları dile getirme, rol alma noktasında girişimlerimiz olabileceğini duyurmak istiyorum” dedi.

 

Çözüm Sürecinde Aktif Rol Almak İstiyorum

Çözüm süreci ile ilgili ve Güneydoğu sorunları ile ilgili aktif rol alabileceğine aktaran Kılınç, şunları kaydetti:

“Pratik hayatımızda da bunla ilgili örneklerimi zinde olduğu kamuoyuna duyurmak istiyorum. Bir de ayrıca Türkiye’de yumuşama sürecine girmesi gerektiğini noktasında düşüncelerim olduğunu belirtmek istiyorum. Zaten medyada son zamanlarda bu konuda ciddi tartışmaların olduğunu takip ediyoruz. Ülkenin birliği, beraberliği, kardeşliği açısından ciddi politikalar geliştirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Dolayısı ile ülke olarak dili, dini, ırkı, cinsi ne olursa olsun herkesin kardeşçe yaşayabileceği bir ortamı geliştirmemiz gerekiyor. Ülke olarak ortak bir hayalimizin olması gerekiyor. İleriye sıçraya bilmemiz için, bu sıkıntıları bu şekilde mevcut haliyle çözme imkanımız yok. Dolayısı ile yeni politikalar üretmemiz gerekiyor, yeni politikalar üretmezsek şuanki durağan haliyle devam edebiliriz. Bu anlamda dediğim gibi aktif olacağımı düşünüyorum, katkı sunabileceğimi düşünüyorum. İnşallah böyle bir görev verilirse, elimizden geldiğince, bu bir hizmet yarışıdır, bizde bu yükün altına omzumuzu koymak istiyoruz. Dolayısı ile bu anlamda siyaseti düşünmemin esas nedenlerinden bir tanesi de budur” (BHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu